Granica Polski z Rosją kosztowną atrakcją turystyczną. Za zrobienie tam selfie grozi spora grzywna

W przeciwieństwie do granic z innymi krajami Unii Europejskiej, polsko-rosyjską granicę można przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych.
W przeciwieństwie do granic z innymi krajami Unii Europejskiej, polsko-rosyjską granicę można przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych. Fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Turyści potrafią z każdego miejsca zrobić atrakcję turystyczną. Nie inaczej ma się pas graniczny między Polską i Rosją w województwie warmińsko-mazurskim - turyści pragną bowiem zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupami granicznymi w tle. Tyle że wejście na pas drogi granicznej jest nielegalne i grozi dość wysoką grzywną, a nawet karą więzienia.


Nielegalne selfie
Jak podaje PAP, powołując się na informacje z warmińsko-mazurskiej straży granicznej, w tym roku na pas między Polską a Rosją nielegalnie weszło już 20 osób, z czego sześć zaszło aż do rosyjskiego słupa granicznego.

By strzelić sobie pamiątkową fotkę, na nielegalne przekroczenie granicy decydują się turyści z całej Polski. Chociażby w ostatnich dniach zdjęcia na granicy robiła sobie rodzina z dwójką dzieci z województwa lubelskiego.

– Nasz patrol na pasie drogi granicznej ujawnił ślady wejścia i zejścia dwóch osób. Turystów już nie było, dlatego na podstawie nagrań kamer został namierzony pojazd, jakim się poruszali graniczni turyści, a oni sami zostali wezwani do złożenia wyjaśnień – mówi Agencji Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa tamtejszej służby.

Funkcjonariusze przypominają, że polsko-rosyjską granicę można przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych. Nielegalne wejście na granicę grozi karą 500 zł grzywny lub nawet pozbawienia wolności do 3 lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.