Granica Polski z Rosją kosztowną atrakcją turystyczną. Za zrobienie tam selfie grozi spora grzywna

W przeciwieństwie do granic z innymi krajami Unii Europejskiej, polsko-rosyjską granicę można przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych.
W przeciwieństwie do granic z innymi krajami Unii Europejskiej, polsko-rosyjską granicę można przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych. Fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Turyści potrafią z każdego miejsca zrobić atrakcję turystyczną. Nie inaczej ma się pas graniczny między Polską i Rosją w województwie warmińsko-mazurskim - turyści pragną bowiem zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupami granicznymi w tle. Tyle że wejście na pas drogi granicznej jest nielegalne i grozi dość wysoką grzywną, a nawet karą więzienia.


Nielegalne selfie
Jak podaje PAP, powołując się na informacje z warmińsko-mazurskiej straży granicznej, w tym roku na pas między Polską a Rosją nielegalnie weszło już 20 osób, z czego sześć zaszło aż do rosyjskiego słupa granicznego.

By strzelić sobie pamiątkową fotkę, na nielegalne przekroczenie granicy decydują się turyści z całej Polski. Chociażby w ostatnich dniach zdjęcia na granicy robiła sobie rodzina z dwójką dzieci z województwa lubelskiego.

– Nasz patrol na pasie drogi granicznej ujawnił ślady wejścia i zejścia dwóch osób. Turystów już nie było, dlatego na podstawie nagrań kamer został namierzony pojazd, jakim się poruszali graniczni turyści, a oni sami zostali wezwani do złożenia wyjaśnień – mówi Agencji Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa tamtejszej służby.

Funkcjonariusze przypominają, że polsko-rosyjską granicę można przekraczać tylko w miejscach wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych. Nielegalne wejście na granicę grozi karą 500 zł grzywny lub nawet pozbawienia wolności do 3 lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Polski start-up wziął się za sprzedaż mieszkań. Udowodnili, że można to zrobić w tydzień
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera