Firma z Sopotu nie przestraszyła się współpracy z gigantem handlowym. Dziś zbiera plony

Inne polskie firmy boją się współpracy z Amazonem. Ale nie Nethansa.
Inne polskie firmy boją się współpracy z Amazonem. Ale nie Nethansa. fot. Nethansa
Nethansa to sopocki startup, który odważył się na współpracę z Amazonem. Faktem jest, że praca z gigantem handlowym wymaga odwagi - inne polskie firmy, które próbowały, poniosły porażkę. Nadmorski startup giganta się nie boi i dostarcza firmom, które chcą rozwinąć sprzedaż na Amazonie, zautomatyzowaną usługę kompleksowego prowadzenia kont sprzedażowych.


Polskie firmy boją się Amazona
Współpraca z handlowym gigantem nie jest byle czym. Choć jest kusząca, wymaga odpowiedniego know-how.Nie dość, że Amazon przykłada sporą wagę do formalności i nieustannie sprawdza sprzedawców, to również trudności sprawiają wyśrubowane wymogi księgowe stawiane przez prawo.

Polskie firmy, które chcą sprzedawać za pośrednictwem Amazona poza granicami Polski, stają przed dodatkowymi wymaganiami, które Nethansa pomaga im spełnić. Nie bez znaczenia jest również kwestia międzynarodowa, czyli koszty przewalutowania i obsługi zwrotów między krajami.

– Amazon jest bardzo prokliencki. To klient końcowy jest dla niego najważniejszy. Stąd restrykcyjna polityka wobec sprzedawców. Każdy najmniejszy błąd może skończyć się „żółtą kartką”. Aby narazić się na blokadę konta, wystarczy nie odpowiedzieć na pytanie klienta w ciągu 24 godzin. Istnieje również bariera językowa. Komunikację z klientami należy prowadzić w odpowiednim dla danego rynku języku – tłumaczy prezes Nethansy Sascha Stockem.


Z tego powodu inne polskie firmy boją się jej jak ognia. Na pomoc przychodzi im Nethansa, która wprowadza firmy na Amazona, komleksowo zarządza ich obecnością na platformie i jako jedyna na świecie robi to w tak zautomatyzowany i skalowany sposób. Poza tym firma właśnie zaczyna wkraczać również na rynek niemiecki. Sukces zapewnił jej autorski, oparty o AI system Clipperon, który poprzez analizę danych o produktach i konkurencji wspomaga i prognozuje sprzedaż.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła