Słynny ekonomista PiS chce Marii Konopnickiej na banknocie 800 zł. Jego uzasadnienie jest absurdalne

Maria Konopnicka na banknocie 800 złotowym, gdyż wychowała ośmioro dzieci - to postulat Eryka Łona.
Maria Konopnicka na banknocie 800 złotowym, gdyż wychowała ośmioro dzieci - to postulat Eryka Łona. Wikimedia Commons
Eryk Łon, ekonomista i członek Rady Polityki Pieniężnej, to wśród ekscentrycznych postaci związanych PiS, osoba wybitnie nietuzinkowa. Znany z wiązania przepowiedni fatimskiej z polską polityką monetarną mężczyzna zaproponował wprowadzenie nowego banknotu o nominale 800 zł. Miałaby się na nim znaleźć Maria Konopnicka.


Konopnicka na banknocie, bo miała 8 dzieci
Pomyli się jednak ten, kto stwierdzi, iż hojny gest przyznania Konopnickiej najwyższego wśród polskich królów nominału jest podyktowany pragnieniem równouprawnienia kobiet. Ekonomista PiS twierdzi bowiem, że Maria Konopnicka powinna się znaleźć na nowym banknocie, gdyż... wychowała ośmioro dzieci.

– Dzięki takim działaniom [obniżce PIT, przyp.red.] nasi młodzi rodacy będą prawdopodobnie bardziej skłonni pozostać w Polsce i tu zakładać rodziny. Warto zauważyć, że także nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen kładła w swoim życiu nacisk na dzietność. Wedle doniesień prasowych wraz z mężem wychowała dotychczas siedmioro dzieci. Jednocześnie warto także przypomnieć, że Maria Konopnicka wraz z mężem wychowała dzieci ośmioro – napisał ekonom w pisemnej wypowiedzi dla PAP.

– Być może nawet chcąc uczcić pamięć Marii Konopnickiej i oddać twórczyni słów „Roty” należny hołd można by wprowadzić do obiegu banknot 800 złotowy z wizerunkiem Marii Konopnickiej – kontynuował.

Ekonomista PiS odpływa
Jak zauważa portal Bankier.pl, szanse na spełnienie postulatu Łona są niewielkie, gdyż w obiegu wciąż funkcjonuje seria banknotów z władcami Polski. Być może Marię Konopnicką można by umieścić na banknocie kolekcjonerskim.

Eryk Łon stał się swoistą medialną gwiazdą po udzieleniu serii wywiadów na temat przyjmowania euro w Polsce. Według niego nasz kraj nie powinien rezygnować z własnej waluty, gdyż dzięki temu zachowamy w Europie pokój, co miała przepowiedzieć siostra Łucja z Fatimy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.