Rekordowa transakcja zatwierdzona. Warsaw Spire sprzedane za gigantyczną kwotę

Warsaw Spire zostało sprzedane za 386 mln euro. To rekord na warszawskim rynku nieruchomości.
Warsaw Spire zostało sprzedane za 386 mln euro. To rekord na warszawskim rynku nieruchomości. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Wieżowiec stał się własnością spółki IMMOFINANZ. O sprzedaży poinformowali poprzedni udziałowcy, czyli Ghelamco i Madison International Realty. Rekordowa kwota transakcji wyniosła 386 mln euro.


– Wieżowiec Warsaw Spire umacnia naszą pozycję jednej z wiodących firm oferujących najwyższej klasy powierzchnie biurowe w Warszawie i stanowi optymalne połączenie wysokiej jakości, bogatej infrastruktury i rozpoznawalnej grupy najemców – komentuje Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ Dodaje, że wieża ma stanowić uzupełnienie portfela inwestycyjnego IMMOFINANZ i w długim okresie znacząco wzmocnić stabilną stopę zwrotu firmy.

Co ciekawe, mamy do czynienia z nowym rekordem na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK.

Najwyższy biurowiec w Polsce
Przed powstaniem Warsaw Spire najwyższym biurowcem w Polsce był wrocławski Sky Tower należący do jednego z najbogatszych Polaków Leszka Czarneckiego, którego całkowita wysokość liczy 212 metrów.

Jednak już od czterech lat miano najwyższego biurowca w Polsce posiada właśnie warszawski Warsaw Spire. Dzięki skomplikowanej operacji m. in. z użyciem helikoptera, osiągnął swoją docelową wysokość – 220 metrów.

W Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej
Centrum Warszawy ma ozdobić najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Varso Tower ma mieć wraz z iglicą 310 metrów wysokości. Obiekt zagospodaruje przestrzeń u zbiegu Chmielnej i Jana Pawła II, tuż obok dworca Warszawa Centralna. Na ostatnim 53. piętrze inwestor przygotował dla warszawiaków taras widokowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.