Rekordowa transakcja zatwierdzona. Warsaw Spire sprzedane za gigantyczną kwotę

Warsaw Spire zostało sprzedane za 386 mln euro. To rekord na warszawskim rynku nieruchomości.
Warsaw Spire zostało sprzedane za 386 mln euro. To rekord na warszawskim rynku nieruchomości. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Wieżowiec stał się własnością spółki IMMOFINANZ. O sprzedaży poinformowali poprzedni udziałowcy, czyli Ghelamco i Madison International Realty. Rekordowa kwota transakcji wyniosła 386 mln euro.


– Wieżowiec Warsaw Spire umacnia naszą pozycję jednej z wiodących firm oferujących najwyższej klasy powierzchnie biurowe w Warszawie i stanowi optymalne połączenie wysokiej jakości, bogatej infrastruktury i rozpoznawalnej grupy najemców – komentuje Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ Dodaje, że wieża ma stanowić uzupełnienie portfela inwestycyjnego IMMOFINANZ i w długim okresie znacząco wzmocnić stabilną stopę zwrotu firmy.

Co ciekawe, mamy do czynienia z nowym rekordem na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK.

Najwyższy biurowiec w Polsce
Przed powstaniem Warsaw Spire najwyższym biurowcem w Polsce był wrocławski Sky Tower należący do jednego z najbogatszych Polaków Leszka Czarneckiego, którego całkowita wysokość liczy 212 metrów.

Jednak już od czterech lat miano najwyższego biurowca w Polsce posiada właśnie warszawski Warsaw Spire. Dzięki skomplikowanej operacji m. in. z użyciem helikoptera, osiągnął swoją docelową wysokość – 220 metrów.

W Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej
Centrum Warszawy ma ozdobić najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Varso Tower ma mieć wraz z iglicą 310 metrów wysokości. Obiekt zagospodaruje przestrzeń u zbiegu Chmielnej i Jana Pawła II, tuż obok dworca Warszawa Centralna. Na ostatnim 53. piętrze inwestor przygotował dla warszawiaków taras widokowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.