Rząd przyjmie projekt obniżający stawkę PIT. Poza pracownikami skorzystają na niej emeryci

Emeryci skorzystają na obniżce PIT. Im wyższa emerytura, tym większy zysk.
Emeryci skorzystają na obniżce PIT. Im wyższa emerytura, tym większy zysk. Fot . Marcin Stepien / Agencja Gazeta
Zgodnie z założeniami projektu, podstawowa stawka PIT ma spaść z 18 do 17 proc. Mają z niej skorzystać nie tylko osoby pracujące, ale także emeryci, a im wyższy przelew z ZUS, tym więcej zyskają.


Projekt ustawy ma zostać przyjęty w przyszłym tygodniu – informuje Super Express, przybliżając zapowiedzi Mateusza Morawieckiego – We wtorek rząd przyjmie projekt obniżający stawkę PIT z 18 proc. do 17 proc.

Obniżka ma objąć podatników, którzy zarabiają do 85 tys. zł rocznie. Emeryci, którzy także muszą płacić podatki, również zyskają na reformie.

Jak wyliczył SE – emeryci dostający najniższą emeryturę zapłacą podatek pomniejszony o 11 zł. Ci ze średnim świadczeniem zaoszczędzą ok 21 zł. Wyższa emerytura oznacza większą oszczędność.

Zapowiedzi okazały się prawdziwe
O planach obniżenia stawki poinformował w zeszłym tygodniu poseł PiS Jarosław Krajewski na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak mówił poseł – Już za chwilę, już niedługo będziemy pracować nad rozwiązaniem, które zapewni obniżkę podatku PIT dla wszystkich Polaków do 17 proc.

Zerowy PIT wraca do komisji
Ustawa wprowadzająca zerowy PIT dla osób do 26. roku życia wróciła do komisji po tym, jak podczas środowego posiedzenia Senatu Jan Rulewski zgłosił poprawkę.

Chce on wydłużyć okres ulgi do 30. roku życia. Natomiast tym razem miałyby zostać wykluczone osoby kształcące się na kierunkach społecznych.

To zaraz po właścicielach firm byłaby druga grupa osób wyłączonych z zerowego PIT.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.