Nowy porządek Koalicji Obywatelskiej. Wystartują z niższymi podatkami i wyższymi zarobkami

"Nowy porządek gospodarczy START" – to nazwa programu Koalicji Obywatelskiej. To ma być przeciwwaga dla programów "plus" PiSu.
"Nowy porządek gospodarczy START" – to nazwa programu Koalicji Obywatelskiej. To ma być przeciwwaga dla programów "plus" PiSu. Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta
Koalicja Obywatelska ma już swój plan i obietnice programowe. Wszystkie jej programy mają być określane słowem „START”, bo program opozycji nosi nazwę "Nowy porządek gospodarczy START". W nim zawarto pomysły przede wszystkim na to, jak obniżyć podatki i zwiększyć zarobki.


Najważniejszy ma być program „Wyższa płaca START”, zakładający obniżenie podatków i składek, ulg dla młodych i emerytów oraz zmian w systemie emerytalnym i podatkowym – pisze Puls Biznesu.

Koalicja Obywatelska chce, żeby łączne obciążenie podatkami nie przekraczało 35 proc. Plan zakłada także pomoc dla osób zarabiających poniżej 4,5 tys. zł. Dodatkowo płaca minimalna ma zostać ustalona na połowę kwoty średniej krajowej.

Na ulgi mają się załapać młodzi i emeryci
KO chce zwolnić z płacenia składek na ZUS i NFZ osoby do 25. roku życia, które zdecydują się podjąć działalność gospodarczą. Emeryci mają uniknąć płacenia PIT.

Takie rozwiązanie może okazać się znacznie korzystniejsze niż zerowy PIT, który wyklucza młodych przedsiębiorców, a wkrótce może na swój sposób ominąć także humanistów.

Weekendowe forum Koalicji Obywatelskiej
O planie Koalicji Obywatelskiej pisaliśmy już wcześniej w INNPoland. Już wtedy wiadomo było jakie są jego założenia. Natomiast jeszcze nie wiedzieliśmy jak brzmi nazwa nowej koncepcji programowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.