W odpowiedzi na postarzającą twarz FaceApp, powstała EarthApp. Postarza Ziemię i przeraża

EarthApp pokazuje, jak za kilkadziesiąt lat będzie wyglądała Ziemia
EarthApp pokazuje, jak za kilkadziesiąt lat będzie wyglądała Ziemia Greenpeace Russia & Isobar Moscow
Pamiętacie aplikację FaceApp, która realistycznie postarzała twarz? Z popularności „babcinego filtra” postanowił skorzystać rosyjski oddział Greenpeace, który wraz z Isobar Moscow uruchomił kampanię EarthApp na Instagramie. Aplikacja „postarza” najpiękniejsze krajobrazy na Ziemi i pokazuje, jak będą wyglądały za kilkadziesiąt lat na skutek zmian klimatu.


Ziemia za kilkadziesiąt lat
Zdjęcia postarzonych krajobrazów pojawiły się na Instagramie Greenpeace Russia. Można zobaczyć na nich najpiękniejsze miejsca w Rosji, m.in. Moskwę, Petersburg, góry w Sochi czy las w Krasnojarsku. Tyle że za kilkadziesiąt lat, w efekcie zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia, najpiękniejsze dziś miejsca, będą odstraszać swoim wyglądem.

I tak na zdjęciach pojawił się zalany przez wody rzeki Newy Petersburg, wyschnięte jezioro Bajkał, wyschnięty las Krasnojarsku czy roztopiony lodowiec na Arktyce.

Globalne ocieplenie
- Naukowcy już dawno zgodzili się, że za współczesne zmiany klimatyczne odpowiedzialne są ludzkie działania. Ludzkość spala węgiel, ropę naftową i gaz, co prowadzi do uwolnienia gazów cieplarnianych. Przez to zmieniliśmy atmosferę. Musimy rozpowszechniać informację, że ludzkość znajduje się na krawędzi katastrofy. A zmiany mogą nadejść tylko wtedy, gdy przestaniemy zachowywać się tak, jakby nie było jutra – tłumaczyła akcję Polina Karkina, koordynator Greenpeace Russia ds. klimatu i energii.


Atmosfera ziemska ulega gwałtownemu ociepleniu - w ciągu ostatnich 150 lat średnia temperatura globu wzrosła o 1,2 stopnia. Teraz wystarczy zaledwie 30 lat, by o tyle samo ocieplić Ziemię, a to wystarczy do uruchomienia procesu maksimum termicznego, czyli gwałtownego uwalniania się gazów cieplarnianych do atmosfery.


Jak zauważył polski fizyk prof. Szymon Malinowski, jeśli nic z tym nie zrobimy, to w przyszłym pokoleniu wyginiemy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.