Klip promujący zerowy PIT dla młodych już w sieci. Jego twarzą został dziarski Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki w nowym spocie zamawia kawę.
Premier Mateusz Morawiecki w nowym spocie zamawia kawę. YouTube.com / Kancelaria Premiera
Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Chcemy go ułatwić wszystkim młodym, którzy wchodzą w dorosłe życie – tak premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna spot reklamujący program zerowy PIT dla młodych.


Uścisk dłoni z młodymi
Mateusz Morawiecki wystąpił w spocie promującym ulgę podatkową dla ludzi do 26 roku życia. Na początku klipu premier, dziarsko wkraczając do kawiarni, zaznacza, że „najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok”. W dalszej części materiału zamawia kawę od młodej barristki i wita się uściskiem dłoni z siedzącymi w lokalu młodymi ludźmi.

– Dlatego jeśli pracujesz i masz mniej niż 26 lat, otrzymasz zwolnienie z podatku PIT. To pakiet startowy na początek twojej kariery zawodowej. Żebyś mogła pracować na swoich warunkach. Żebyś mógł urządzić się tutaj, w Polsce. To wyższa pensja dla ciebie już od 1 sierpnia – kontynuuje premier.

Spot pojawił się m.in. na YouTube na koncie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w związku z obowiązującym od sierpnia programem zerowy PIT dla młodych. Został opisany hasztagiem #BezPITdlaMłodych.

Zerowy PIT dla młodych
Jak pisała ostatnio „Rzeczpospolita”, zerowy PIT nie jest wcale tak korzystny, jak przedstawia to rząd. Zwolnieniu nie podlegają bowiem składki na ubezpieczenie zdrowotne. Z tego powodu pensje młodych nie będą wyższe o 18 proc., a o 8 proc.

Księgowi zauważyli również możliwość dokonania oszustwa na nowej uldze od podatku. Chodzi o zjawisko handlu limitami przychodów, na czym mogą zyskać zarówno studenci, jak i przedsiębiorcy podpisujący z nimi fikcyjne umowy.

Wystarczy, że przedsiębiorca podpisze fałszywą umowę zlecenie ze studentem, tak by jego przychody nie przekraczały limitu przychodów zwolnionych od podatku W ten sposób może zaoszczędzić nawet 16 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł