Emerytury lecą na łeb na szyję. Zacznijcie oszczędzać, bo czekają was głodowe świadczenia

Obecnych 40-latków czekają głodowe emerytury.
Obecnych 40-latków czekają głodowe emerytury. Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta
Obecni 40-latkowie nie mają co liczyć na godne życie na emeryturze. ZUS ostrzega, że nadchodzi emerytalna katastrofa. Polacy, którzy teraz zarabiają średnią krajową, na starość będą musieli przeżyć za trochę więcej niż tysiąc złotych.


Przyszłych seniorów czeka bardzo trudny wybór. Będą musieli zdecydować czy na co przeznaczyć swoje głodowe świadczenia. Kupić żywność, leki, czy opłacić czynsz? – takie pytanie już teraz powinni zadawać sobie obecni 40-latkowie.

Według najnowszego raportu ZUS, o którym pisze Super Express, przyszłe emerytury będą coraz niższe. Ich relacja w stosunku do średnich zarobków Polaków będzie nieustannie spadać.

Jeszcze pięć lat temu przeciętna emerytura stanowiła niemal 62 proc. średniej pensji. Rok temu było to jedynie 56,4 proc. Raport wskazuje, że gdy obecni 40-latkowie będą przechodzić na emeryturę, dostaną zaledwie 38 proc. swoich zarobków.

Aż strach pomyśleć co czeka osoby, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.

Przerażające listy od ZUS-u z wysokością przyszłych emerytur
Niedawno informowaliśmy w INNPolnad, że wszyscy, którzy choć przez chwilę podlegali ubezpieczeniem społecznym i mają zaksięgowane składki na indywidualnym koncie w ZUS, mogą spodziewać się wiadomości od zakładu. Informacje o uzbieranych składkach emerytalnych dostanie ponad 20 mln Polaków. Niektórzy już je dostali i są przerażani albo zszokowani.

Listy mają zawierać sumę składek zgromadzonych w ZUS, a dla osób, które przekroczyły 35 lat, na ich podstawie wyliczona zostanie hipotetyczna emerytura. ZUS w symulacji uwzględnia także obniżenie wieku emerytalnego.

Tym narzędziem obliczysz, ile pieniędzy możesz dostać na emeryturze
Pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób weszli na początku lipca do systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Teraz dzięki specjalnemu kalkulatorowi można obliczyć wysokość swoich przyszłych oszczędności.


Wystarczy w nim wypełnić odpowiednie dane, jak wiek, w którym przystępuje się do PPK, obecne wynagrodzenie brutto, wysokość podstawowej miesięcznej wpłaty itp.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł