Człowiek PiS-u w RPP nie daje o sobie zapomnieć. Łon boi się przepowiedni św. Bernadety

Eryk Łon przedstawił swój kolejny ciekawy pomysł. Tym razem chce zlikwidować podatek Belki i stworzyć fundusze katolickie.
Eryk Łon przedstawił swój kolejny ciekawy pomysł. Tym razem chce zlikwidować podatek Belki i stworzyć fundusze katolickie. Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
Eryk Łon ekonomista z Rady Polityki Pieniężnej ma kilka ciekawych propozycji, którymi podzielił się z Polską Agencją Prasową. Chciałby zlikwidować podatek Belki i tworzyć fundusze działające zgodnie z zasadami katolickiej nauki społecznej.


Łon w wypowiedzi przesłanej PAP stwierdził, że "warto poszerzyć instrumentarium polskiej polityki pieniężnej". Nie wskazał jednak, jakie nowe instrumenty mógłby wprowadzić NBP.

Ekonomista uważa, że aktywność banków centralnych na rynku akcji będzie mogła się w przyszłości zwiększać. – Zwłaszcza w przypadku pojawienia się tendencji recesyjnych w światowej gospodarce – ostrzega.

Łon zaznacza, że nie chce, by doszło do recesji. – Tego życzę mieszkańcom Ziemi, a przede wszystkim mojej ziemskiej ojczyźnie Polsce – pisze Łon, dodając jednak, że trzeba być gotowym na różne scenariusze. – O jednym z najbardziej dramatycznych wspomina 5 przepowiednia św. Bernadety Soubirous – dodał Łon.


Jego inną propozycją jest likwidacja podatku od zysków kapitałowych. – Można, chociażby zlikwidować opodatkowanie tym podatkiem zysków z tytułu lokat długoterminowych np. lokat 5-letnich i dłuższych – proponuje ekonomista.

Dodał także, że chodzi o zniesienie opodatkowania zysków z lokat terminowych w bankach, a także zysków z tytułu zmian cen obligacji korporacyjnych oraz akcji spółek giełdowych.

Ostatnią propozycją są fundusze działające zgodnie z zasadami katolickiej nauki społecznej. Wskazuje przy niej, że Polska jest krajem katolickim – z tego powodu warto rozważyć wykorzystanie katolickiej nauki społecznej przy tworzeniu nowych funduszy inwestycyjnych – uważa Łon.

Polska ma nie przyjmować euro, bo tak mówi przepowiednia fatimska
Łon i jego kuriozalne propozycje już nie raz, nie dwa były tematem naszych tekstów. Ekonomista w kwietniu zdecydował zapoznać internautów z własnym punktem widzenia dotyczącym kwestii przyjęcia przez Polskę euro.


Według ekonomisty nie powinniśmy rezygnować z własnej waluty, bo w ten sposób zachowamy w Europie pokój, o czym mówiła w swojej przepowiedni siostra Łucja.

Złoty walutą Unii Europejskiej
Ale to nie był pierwszy z "genialnych" pomysłów Łona. Zanim przybliżał fatimskie przepowiednie, chciał, żeby złoty stał się walutą Unii Europejskiej. W wywiadzie dla portalu naszdziennik.pl stwierdził, że Polska nigdy nie powinna rezygnować z własnej waluty na rzecz euro, że bronić trzeba jej ze wszystkich sił.

Zaproponował wręcz, by cała Unia Europejska zrezygnowała z własnych systemów pieniężnych i przyjęła jako walutę unijną polskiego złotego.

Maria Konopnicka na banknocie 800 zł
Gdyby tego było mało to znany z wiązania przepowiedni fatimskiej z polską polityką monetarną mężczyzna zaproponował wprowadzenie nowego banknotu o nominale 800 zł. Miałaby się na nim znaleźć Maria Konopnicka.

Ekonomista PiS twierdzi bowiem, że Maria Konopnicka powinna się znaleźć na nowym banknocie, gdyż... wychowała ośmioro dzieci.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł