Czy to koniec kolejek w Biedronce? Sieć testuje nowe rozwiązanie – skorzystają tylko "wybrani"

Biedronka testuje skanery kart lojalnościowych. Urządzenia mają skrócić kolejki.
Biedronka testuje skanery kart lojalnościowych. Urządzenia mają skrócić kolejki. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Kolejki to zmora Polaków – doskonale wiedzą to duże sieci handlowe, które poszukują nowych rozwiązań, by skrócić męki swoich klientów. Ze swoim pomysłem przychodzi Biedronka. Obecnie testuje skanery kart lojalnościowych. Mają one skrócić czas oczekiwania w kolejce.


Urządzenia pozwalają klientom na szybkie skanowanie kart lojalnościowych z ekranów smartfonów – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak mówił w rozmowie z portalem Krzysztof Rys, kierownik sekcji infrastruktury IT w Biedronce – z aplikacji gromadzących wirtualne wersje tych kart korzysta coraz więcej klientów sieci. Dodał, że w czytnikach można skanować także tradycyjne wersje kart.

Klienci chętnie korzystają z udogodnienia. Po trzech miesiącach od wprowadzenia innowacji korzysta z niej ok. 80 proc. klientów. Czytniki skracają czas transakcji, ponieważ gdy kasjerzy skanują produkty, to klienci sami mogą zeskanować kartę lojalnościową.

Testy są prowadzone w czterech sklepach sieci. W dwóch w Warszawie przy ul. Dolnej 3 i na Dworcu Centralnym w Kostrzynie przy ul. Poznańskiej oraz w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej 121/123.

Automaty do odbioru paczek w Biedronce
Poczta Polska dostrzegła potencjał usług kurierskich i automatów do odbioru paczek. Automaty Poczty staną właśnie w sklepach Biedronki oraz pod urzędami pocztowymi w największych miastach. Poczta podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek. Latem zaczęła się ich instalacja a ostatnie z zamówionych urządzeń mają zacząć działać do końca września.


Nowe sklepy Biedronki będą w końcu wyposażone w toalety
Sieć sklepów zapowiedziała także, że pojawią się one w wyremontowanych dyskontach. To odpowiedź na skargi mieszkańców Mławy.

Przedstawiciele sieci zapewnili, że sieć „wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów” w sprawie ogólnodostępnych toalet. Dodał, że większość sklepów mieści się w lokalizacjach, w których toalet nie ma. Stąd zapewnienie, że toalety pojawią się w nowobudowanych placówkach lub tych, po generalnym remoncie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.