W godzinę zarobili więcej niż wy przez całe życie. Poznaliśmy najbogatszą rodzinę świata

Waltonowie pozostają najbogatszą rodziną na świecie.
Waltonowie pozostają najbogatszą rodziną na świecie. Fot. walmartcorporate/flickr.com/
Najbogatsza rodzina na świecie w godzinę zarabia więcej niż inne przez całe życie. Mowa o Waltonach, którzy są właścicielami sieci handlowej Walmart. Ich majątek jest obecnie szacowany na 190,5 mld dolarów.


Zajmują pierwsze miejsce na liście najbogatszych rodzin świata, a w godzinę ich fortuna powiększa się o kolejne 4 mln dolarów – informuje Bloomberg. Abstrakcją jest, że ich przeciętny pracownik w tym samym czasie dostaje zaledwie 11 dolarów.

Na drugim miejscu za Waltonami znalazł się klan Mars znany z produkcji słodyczy. Ich fortuna jest wyceniana na 126,5 mld dol. Za nimi są bracia Koch z majątkiem wartym 124,5 mld dol.

Dla porównania warto sprawdzić ranking opublikowany w zeszłym roku. Pokazuje on w jak szybkim tempie powiększa się fortuna najbogatszych rodzin na świecie.

Oto najbogatsze rodziny w Polsce
Majątki najbogatszych polskich rodzin wypadają blado przy zagranicznych rodach. Natomiast i tak mało kto może pomarzyć o takim stanie konta jak rodzina Kulczyków. Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczyk znaleźli się szczycie rankingu 20 najbogatszych polskich rodzin Wprost. Ich majątek szacuje się na 15,7 mld zł.

Mają jednak silną konkurencję ze strony właścicieli Cyfrowego Polsatu. Zygmunt Solorz oraz jego dzieci Piotr, Tobias i Aleksandra posiadają majątek opiewający na 10,1 mld zł. Tobias przez lata był prezesem Cyfrowego Polsatu, z kolei Piotr zasiadał w radach nadzorczych Plusa.


Za nimi są Starakowie z majątkiem wynoszącym 5,9 mld zł. Jerzy Starak jest właścicielem Polpharmy. Jego żona Anna Woźniak Starak prowadzi restaurację Belvedere, a syn jest producentem filmowym.

Te 26 osób ma tyle samo majątku, co połowa najbiedniejszych
Światowi miliarderzy poważnie potraktowali wyzwanie #10yearschallenge – w ciągu ostatniej dekady ich majątki wzrosły prawie dwukrotnie. 26 najbogatszych osób ma tyle samo, co 3,8 miliarda biedaków – mających zresztą coraz więcej problemów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.