Powstał punkt skupu butelek zwrotnych. Przyjmują wszystkie butelki po piwie bez wyjątków

Kompania Piwowarska uruchomiła skup butelek zwrotnych po piwie.
Kompania Piwowarska uruchomiła skup butelek zwrotnych po piwie. Kompania Piwowarska
Oddawanie butelek po piwie do sklepów kojarzy się niekiedy negatywnie. Często, żeby w ogóle oddać butelkę, trzeba posiadać paragon. Kompania Piwowarska postanowiła ułatwić zwrot butelek po piwie. W pobliżu Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu został uruchomiony punkt, w którym można oddać butelkę zwrotną każdego producenta.


Za butelki Kompani można otrzymać 50 gr, a za innych producentów 30 gr – informuje Kompania Piwowarska na swojej stronie. Co istotne, nie trzeba posiadać dowodu zakupu. Takie rozwiązanie ma na celu propagowanie idei zwracania butelek i zwiększenie poziomu ich odzyskiwania do powtórnego użycia.

– Szacuje się, że gdyby zaprzestać produkcji szklanych butelek zwrotnych, rocznie powstałoby 600 tys. ton dodatkowych odpadów, a huty musiałyby je przerabiać przez 2 lata, pracując bez przerwy – czytamy w komunikacie KP.

W Warszawie wymienisz śmieci na bilety do kina
Nie tylko szkło, ale i plastik. Jak pisaliśmy w maju na ulicach Warszawy stanęły pierwsze na świecie recyklomaty, które za wrzucenie do nich odpadów "podziękują". Korzystający z nich mieszkańcy stolicy w zamian za wyrzucenie do nich śmieci, będą mogli otrzymać bilety do kina czy bony do kawiarni.

W ramach tegorocznej akcji „Świat bez odpadów” miasto stołeczne Warszawa, Coca-Cola oraz Fundacja Nasza Ziemia postawią na ulicach stolicy 10 automatów, które w zamian za pięć rodzajów odpadów, będą wydawać dbającym o porządek mieszkańcom bilety do kina.


Ministerstwo Środowiska chce w Polsce systemu kaucyjnego
Minister środowiska wyznał, że chciałby uruchomić skup śmieci. W ten sposób moglibyśmy się pozbywać plastiku, szkła czy papieru i dostać za to pieniądze. Miałyby pochodzić z opłaty recyklingowej.

System kaucyjny działa już w 10 krajach UE i ma się dobrze, a wręcz świetnie. To z tego powodu polskie Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania również na terenie naszego państwa. Kiedy dokładnie – tego na razie nie wiadomo. Resort użył jedynie enigmatycznego zwrotu "w przyszłości".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.