Prestiżowy konkurs dla polskich start-upów. Najlepsi pojadą do Doliny Krzemowej

W Polsce odbędzie się druga edycja prestiżowego konkursu, który jest marzeniem każdego start-upowca
W Polsce odbędzie się druga edycja prestiżowego konkursu, który jest marzeniem każdego start-upowca wikipedia.org/CC-BY-2.0/Sebastiaan ter Burg
Rusza kolejna edycja SingularityU Poland Global Impact Challenge - jednego z najważniejszych w Europie konkursu dla startupów. W drugiej już odsłonie prestiżowego wyścigu najzdolniejszych umysłów, zderzą się najbardziej innowacyjne pomysły, które mogą pomóc w rozwiązaniu cywilizacyjnych wyzwań takich jak głód, choroby, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska.


Global Impact Challenge 2019
Formułę konkursu stworzył jeden z najważniejszych amerykańskich think tanków edukacyjnych z obszaru nowych technologii, Singularity University (SU), mający siedzibę w San Francisco, który jest jednocześnie inkubatorem biznesowym, przygotowującym najzdolniejszych światowych liderów do sprostania globalnym wyzwaniom dzisiejszego świata.

Jego absolwentem jest Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments i twórca Manta Ray Ventures, globalnego funduszu venture capital. Kulczyk w konkursie Global Impact Challenge pełni rolę strategicznego partnera. To właśnie on jest odpowiedzialny za wprowadzenie GIC do Polski.

– Współpraca z ludźmi, którzy tworzą przełomowe projekty technologiczne, zmieniają świat, jest jednym z najciekawszych doświadczeń w moim życiu – podkreśla Sebastian Kulczyk.

Zasady konkursu
Wygrani wizjonerzy odwiedzą Krzemową Dolinę i wezmą udział w Global Startup Program, czyli kilkutygodniowym programie inkubacyjnym w Dolinie Krzemowej. Otrzymają również zaproszenie do trzeciej edycji programu mentoringowego Sebastiana Kulczyka InCredibles.


Zeszłoroczną polską edycję wygrały projekty Luna i Cardio technology (Kamil Adamczyk), skupiające się na upowszechnieniu analizy danych i walce z nowotworem mózgu.

Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse wygranej w konkursie? Przede wszystkim – zgłosić swój udział. Na zgłoszenia startupowców z różnych środowisk - inżynierów, naukowców, pasjonatów technologii organizatorzy czekają do 9 września. Z warunkami udziału w konkursie można zapoznać się na tu. Główne kryteria to skończone 21 lat, biegły angielski, w pełni ukształtowany pomysł oraz co najmniej 2 współzałożycieli startupu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby