Subskrybenci HBO GO, łapcie się za portfele. Szykują się podwyżki abonamentu

Abonament HBO GO ma wzrosnąć z 19,90 zł miesięcznie do 24,90 zł. Tylko na HBO GO (i w telewizji HBO) obejrzymy m.in. Grę o Tron czy Czernobyl.
Abonament HBO GO ma wzrosnąć z 19,90 zł miesięcznie do 24,90 zł. Tylko na HBO GO (i w telewizji HBO) obejrzymy m.in. Grę o Tron czy Czernobyl. Fot. HBO
Choć w zeszłym roku w październiku abonament za HBO GO znacząco spadł, to na tej obniżce się skończyło. Polskich subskrybentów platformy czeka podwyższenie ceny za usługi wideo. Przyczyną skoku wartości abonamentu ma być wycofanie się Showmaxu z polskiego rynku, co obniżyło konkurencję.


Wyższy abonament
Spółka HBO chce podnieść cenę abonamentu platformy wideo dla polskich klientów prawdopodobnie o 5 złotych, jak donosi portal zagrano.pl za Presserwis. Obecnie za usługę trzeba płacić po 19,90 zł miesięcznie. Abonament obniżono z 29,90 zł w październiku 2018 r. z powodu chęci zrównania ceny usługi z konkurentem, jakim był Showmax.

Tymczasem skoro Showmaxu w Polsce już nie ma, znika również przyczyna, dla której spółka miałaby dalej utrzymywać tak niską cenę abonamentu. HBO nie odniosło się do tych doniesień.

Walka cenowa z konkurencją

Dostęp do HBO GO wciąż jest jednak tańszy, niż podstawowy pakiet Netflixa, za który płaci się 34 zł miesięcznie. Jednak decydując się na ten pakiet, jednocześnie można oglądać tylko na jednym ekranie. W pakiecie podstawowym za 43 zł możliwe jest oglądanie na dwóch ekranach, zaś w opcji premium za 53 zł – na czterech ekranach.

HBO GO w cenie podstawowego (i na razie w Polsce jedynego) pakietu pozwala na jednoczesne oglądanie na dwóch urządzeniach.

Ostatnio z HBO do Netflixa przeszli twórcy "Gry o tron". Netflix, za przejście pod jego skrzydła, zaproponował Davidowi Benioffowi i D.B. Weissowi aż 200 mln dolarów. Według medialnych doniesień samo HBO dość szybko zrezygnowało z prób zatrzymania Benioffa i Weissa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby