Allegro podnosi opłaty. Wyższe prowizje za produkty z tych kategorii

Allegro zamierza podnieść prowizję produktów w kilku kategoriach.
Allegro zamierza podnieść prowizję produktów w kilku kategoriach. Fot. 123rf.com
Allegro na początku września podwyższy prowizje przy sprzedaży w kilku kategoriach. Będą to m.in. Dom i Ogród, Biżuteria i zegarki, Sport i Turystyka – Siłownia i fitness.


W przypadku pierwszej kategorii prowizja zostanie podniesiona z 11 do 12 proc. – podają wirtualnemedia.pl. Wyjątek stanowią podkategorie: Dywany, Dywaniki, Przybory Kuchenne, Zastawa stołowa. Tam prowizja pozostanie bez zmian.

W kategorii Biżuteria i zegarki zmiana dotyczy tylko zegarków, na które prowizja wynosi obecnie 8 proc. W przypadku przedmiotów do 200 zł prowizja wyniesie 10 proc. W przypadku droższych produktów będzie to 20 zł plus 8 proc. od nadwyżki.

W kategorii Sport i Turystyka – Siłownia i fitness prowizja wynosi 8 proc. Wszystkie produkty z wyjątkiem podkategorii Odzież, Obuwie, Suplementy i odżywki, będą podlegać prowizji 10 proc. dla przedmiotów do 150 zł. W przypadku droższych będzie to 15 zł plus 8 proc. od nadwyżki.

Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych
Nowa platforma Allegro Lokalnie zostanie uruchomiona 16 września br. Będzie ona miejscem, w którym znajdą się ogłoszenia sprzedażowe od osób prywatnych. Tu nie będzie miejsca dla firm i dużych sklepów.


Allegro Lokalnie będzie częścią głównego serwisu. Nie będzie potrzeby zakładania nowego konta, wypełniania dodatkowych formularzy i oczekiwania na aktywację.

Kontrahenci będą mogli negocjować między sobą cenę oraz umówić się na obiór osobisty towaru. Dostępne też będą opcje znane z głównego serwisu, czyli „Kup teraz” i licytacja. W przypadku ich włączenia po zakupie towaru zostanie naliczona prowizja w wysokości 10 proc., ale nie wyższa niż 50 zł.

Licytacje też uległy podwyżce
O podwyżce prowizji pisaliśmy już na początku roku. Uderzały przede wszystkim w sprzedawców organizujących licytacje. Od 1 lutego opłata za opcję ceny minimalnej w licytacjach wzrosła do 10 proc. tej ceny. Wcześniej wynosiła ona 5 proc., ale nie mniej niż 5 zł i nie więcej niż 50 zł. To spora różnica.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby