Szef Ryanaira wieszczy koniec biur turystycznych. Bardziej w błędzie być nie może

Wycieczki zorganizowane są coraz bardziej popularne.
Wycieczki zorganizowane są coraz bardziej popularne. Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Według szefa linii lotniczych Ryanair, Michaela O'Leary'ego, bankructwo najstarszego na świecie biura turystycznego Thomasa Cooka pociągnie za sobą następne, a czasy turystyki zorganizowanej niedługo dobiegną końca. Statystyki mówią jednak coś zupełnie przeciwnego.


Popularność wycieczek zorganizowanych rośnie
Jak zauważa BBC, ostatni raport Deloitte o rynku turystycznym pokazuje, że popularność zorganizowanych wakacji, zwłaszcza w segmencie all-inclusive (zawierających w cenie przelot lotniczy, zakwaterowanie i posiłki), wzrasta. Tego typu wycieczki szczególnie cenią sobie podróżujący w wieku od 16 do 44 lat.

Jeszcze w 2014 roku na wyjazdy zorganizowane zdecydowało się 15,9 mln Brytyjczyków. Cztery lata później chętnych na korzystanie z usług biur turystycznych było już 18,2 mln mieszkańców Wysp.

– Wciąż jest sporo ludzi, którzy wyjazdy organizują sobie samodzielnie, ale przybywa również osób chodzących do pracy lub odbywających praktyki zawodowe i posiadających dużo pieniędzy do wydania, a mało czasu – tłumaczy w rozmowie z portalem właściciel jednej z brytyjskich agencji turystycznych w Cheshire.

Dzięki opiece biura turystycznego wszystkie szczegóły podróży mają zaplanowane, co zdecydowanie jest im na rękę. Jednocześnie z góry wiedzą, ile dokładnie pieniędzy wydadzą, przez co nie czekają na nich niemiłe finansowe niespodzianki.

Również na naszym rodzimym rynku biura turystyczne radzą sobie coraz lepiej. Choć Neckermann Poland, należący do Thomasa Cooka, również ogłosił upadłość, podróżniczy giganci w Polsce - czyli Itaka, TUI Poland i Rainbow Tours- osiągają przychody powyżej miliarda złotych.


Podróże na własną rękę
Z drugiej strony organizacja podróży samodzielnie również zyskuje na popularności. Według BBC w ciągu ostatnich pięciu lat uznanie dla tego typu wyjazdów wzrosło o ok. 40 procent. Samodzielne wycieczki są z pewnością o wiele tańszą alternatywą niż organizowane przez biura podróży.

Niekiedy podróżować można nawet prawie „za darmo”. O sposoby na zwiedzanie bez wydawania worka pieniędzy, zapytaliśmy blogerów podróżniczych. Przeczytać o nich możecie pod tym linkiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)