Pociąg Pendolino na peronie.
PKP Intercity zmieniło zasady sprzedaży tańszych biletów. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Reklama.
Dotychczas sposób zdobycia tańszych biletów kolejowych był bardzo prosty: wystarczyło nabyć je z odpowiednim wyprzedzeniem. Nabywając bilet od 30 do 21 dni przed podróżą, płaciliśmy o 30 proc. mniej. Żadnego dodatkowego kombinowania, proste zasady. Jeśli z jakiegoś powodu trzeba było kupować bilety w ostatniej chwili, płaciło się po prostu pełną cenę.

Nowa oferta Promo w Intercity

Widać jednak za mało pasażerów kupowało "pełne" bilety – gdyż PKP Intercity zmieniło ofertę Promo. Teraz obejmuje ona pięć poziomów cenowych:
  • Super Promo
  • Promo Plus
  • Promo 30 (bilety tańsze o 30 proc. od ceny bazowej)
  • Promo 20 (tańsze o 20 proc.)
  • Promo 10 (tańsze o 10 proc.).
  • Jak zapewnia przewoźnik, ceny biletów na ekspresy na popularnych trasach między dużymi miastami zaczynają się od 49 zł. Haczyk jest jednak taki, że liczba promocyjnych biletów w każdym z progów cenowych będzie zależała od popytu. Wpływać na nie będą więc takie czynniki jak np.: dzień przejazdu, relacja, klasa wagonu oraz moment zakupu.
    – Korzyścią nowej oferty jest między innymi to, że czasami wystarczy wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, by kupić dużo tańszy bilet. Dzięki tej zmianie bilety na mniej popularne połączenia będą dłużej dostępne w promocyjnych cenach – tłumaczy Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.
    Czytaj także:
    Na mniej popularne połączenia bilety promocyjne wciąż mają być dostępne nawet na mniej niż 7 dni przed odjazdem pociągu. Paradoksalnie jednak, podstawowym warunkiem zachwalanego przez Intercity "elastycznego planowania podróży" wciąż będzie jak najwcześniejszy zakup biletów – ci, którym najbardziej będzie zależało na tanim przejeździe, będą musieli po prostu kupować bilety zaraz po ich wejściu do sprzedaży.

    Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl