INNPoland_avatar

Chcesz opiekować się seniorem w Niemczech? Marta pomoże ci znaleźć pracę

Natalia Bartnik

28 września 2022, 08:55 · 3 minuty czytania
Na polskim rynku niedawno pojawiła się Marta. To firma z branży usług opiekuńczych oraz pierwsza platforma, która od razu łączy opiekuna z rodziną z Niemiec. Zainteresowanym pomaga znaleźć bezpieczną i stabilną pracę w tym kraju.


Chcesz opiekować się seniorem w Niemczech? Marta pomoże ci znaleźć pracę

Natalia Bartnik
28 września 2022, 08:55 • 1 minuta czytania
Na polskim rynku niedawno pojawiła się Marta. To firma z branży usług opiekuńczych oraz pierwsza platforma, która od razu łączy opiekuna z rodziną z Niemiec. Zainteresowanym pomaga znaleźć bezpieczną i stabilną pracę w tym kraju.
Philipp Buhr i Jan Hoffmann – twórcy Marty. Fot. Marta.
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Marta to firma z branży usług opiekuńczych, która niedawno pojawiła się również w Polsce
  • Jest pierwszą na rynku platformą, która nie korzysta z agencji pośredniczących
  • Marta pomaga znaleźć zatrudnienie jako opiekunka seniora w Niemczech

Jak zostać opiekunem w Niemczech?

W przesłanej do INNPoland notatce prasowej od Marty czytamy, że to firma z branży usług opiekuńczych. Została założona w 2020 r. przez Philippa Buhra i Jana Hoffmanna w Berlinie. Obecnie ma biura w Rumunii i na Litwie. Niedawno pojawiła się też w Polsce.

Dzięki niej można znaleźć pracę w Niemczech jako opiekun seniora. Jest pierwszą platformą na rynku, która nie korzysta z agencji pośredniczących. Rekrutuje opiekunów i przydziela bezpośrednio do rodzin w Niemczech. Marta pozwala znaleźć bezpieczne i stabilne zatrudnienie.

Czytaj także: Te rozwiązania mogą uratować życie dzieciom. Publiczne szpitale ogłosiły... konkurs dla startupów

Jak używać platformy Marta?

Aby zacząć szukać pracy jako opiekun seniora na platformie Marta, najpierw należy zarejestrować się na stronie marta | Caregiver. Na każdym etapie rekrutacji można skorzystać z pomocy konsultanta.

Wystarczy skontaktować się z nim na infolinii. Wykwalifikowany pracownik przeprowadzi użytkownika przez cały proces rekrutacji. Dopasowanie do niemieckiej rodziny może nastąpić nawet po kilkunastu minutach.

Jak zostać opiekunem w Niemczech?

Nowy podopieczny Marty musi rozumieć podstawowe zwroty dotyczące opieki. Jego typowe obowiązki są podane na podstronie. Podobnie jak te wyłączone. Opiekun nie będzie się zajmował opieka medyczną, sprzątaniem czy opieką 24h na dobę.

Marta wspiera też w zakresie merytorycznym. Po zawarciu umowy franczyzowej konsultant infolinii doradzi, jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą czy zorganizować dojazd. Dodatkowo Marta zapewnia ubezpieczenie. Jeśli opiekun seniora wykona obowiązki, a pracodawca odmówi wypłacenia pensji, opiekun i tak otrzyma wypłatę.

W samych Niemczech 4 mln seniorów poszukuje opieki, podczas gdy na rynku jest jedynie 280 tys. opiekunów. To stwarza szansę dla ponad 600 tys. opiekunów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski.Patryk BudzińskiHead of Poland w firmie Marta

Pomoc dla opiekuna seniora

Jak pisaliśmy w innym artykule w INNPoland, na rynku e-heatlh pojawia się coraz więcej technologii wspomagających opiekunów seniora w ich pracy.

Teleopieka to strony i serwisy internetowe wspierające rodziny i opiekunów, którzy czuwają nad osobą starszą. Do teleopieki zaliczane są narzędzia komunikacyjne pomiędzy opiekunami, seniorami i lekarzami oraz te, które wspomagają leczenie. Pozwalają też na monitorowanie osób starszych.

Jej podstawowe narzędzia to wyszukiwarki opiekunów osób starszych. Dopasowują opiekunów do seniorów na podstawie miejsca zamieszkania oraz godzi pracy. Natomiast osoby, które szukają opieki, mogą bezpiecznie korzystać z wyszukiwarki opiekadlaseniora.pl.

Czytaj także: https://innpoland.pl/137769,najbardziej-znany-chirurg-plastyczny-w-polsce-murem-za-botoksem-vega-jest-artysta-i-przedstawia-swoj-punkt-widzenia

Takie serwisy jak eCareDiary czy eCaring są skierowane do lekarzy, rodzin i pacjentów. Dzięki nim będą mieli stały wgląd w wyniki badań, dawkowanie i godziny przyjmowania leków. Pozwolą też zapisywać daty wizyt lekarskich.