INNPoland_avatar

Obajtek chce szkolić własne elity techniczne. Rusza nowy program dla wybranych

Maria Glinka

02 grudnia 2022, 18:45 · 3 minuty czytania
Daniel Obajtek chce szkolić własnych inżynierów – już w marcu ruszy Akademia Wodorowa w ramach PKN Orlen. W trakcie programu studenci będą szkolili się w zakresie technologii wodorowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a na najlepszych czekają płatne staże. Jednak nie każdy może się zgłosić.


Obajtek chce szkolić własne elity techniczne. Rusza nowy program dla wybranych

Maria Glinka
02 grudnia 2022, 18:45 • 1 minuta czytania
Daniel Obajtek chce szkolić własnych inżynierów – już w marcu ruszy Akademia Wodorowa w ramach PKN Orlen. W trakcie programu studenci będą szkolili się w zakresie technologii wodorowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a na najlepszych czekają płatne staże. Jednak nie każdy może się zgłosić.
Orlen chce szkolić własnych inżynierów Fot. Marek Lasyk/Reporter/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • W marcu 2023 r. w ramach PKN Orlen wystartuje Akademia Wodorowa
  • W trakcie programu studenci poznają m.in. działania instalacji produkcyjnych
  • Do Akademii mogą zgłosić się wyłącznie studenci lub absolwenci z konkretną średnią ocen

Orlen będzie szkolił własnych inżynierów. W marcu rusza Akademia Wodorowa

O nowej akcji skierowanej do młodych ludzi PKN Orlen poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Zapraszamy do programu, w którym kształcimy ekspertów technologii wodorowej" - czytamy na Twitterze.

Już w marcu wystartuje pierwsza w Polsce Akademia Wodorowa. Ma funkcjonować właśnie w ramach Orlenu.

Wodór to paliwo przyszłości, a my potrzebujemy specjalistów, którzy tę przyszłość pomogą budować. Akademia Wodorowa otwiera drzwi do tego świata. Stawiamy na młodych, zdolnych i ambitnych ludzi. Oferujemy im wzięcie czynnego udziału w innowacyjnych projektach, z których wiele stanowić będzie prawdziwe novum w Europie – przekonuje prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Płocki koncern zapewnia, że uczestnicy programu poznają "działania instalacji produkcyjnych, funkcjonujące w różnych gałęziach przemysłu, zarówno te związane z produkcją wodoru odnawialnego, jak i niskoemisyjnego oraz rozwiązania wynikające z wykorzystania wodoru w transporcie kołowym".

Jak zgłosić się do Akademii Wodorowej Orlenu?

Program ma trwać od marca do czerwca 2023 r. Na oficjalnej stronie Akademii Wodorowej czytamy, że liczba miejsc jest ograniczona. W programie może wziąć udział co najwyżej 30 osób.

Jednak nie każdy może aplikować. Orlen poszukuje studentów lub absolwentów uczelni wyższych, którzy interesują się wodorem i nie ukończyli 27. roku życia. Stawia przed nimi wymóg – muszą mieć średnią ocen minimum 4,0.

Poza wymogami formalnymi kandydaci muszą wysłać także formularz zgłoszeniowy. Należy do niego dołączyć CV, list motywacyjny i zaświadczenie z uczelni.

Poza tym Orlen przygotował dla kandydatów dodatkowe zadanie – muszą opisać rozwiązanie mini projektu wodorowego. Do wyboru są dwa tematy: "Twój pomysł na technologię wytwarzania wodoru o jak najniższej emisji dwutlenku węgla" lub "Twoja wizja innowacyjnego wykorzystania wodoru w gospodarce".

Termin składania aplikacji upływa 31 grudnia 2022 r. Rekrutacja zakończy się 31 stycznia 2023 r.

Zajęcia na uczelniach i w zakładach, a nagroda tylko dla najlepszych studentów

Zjazdy w ramach Akademii Wodorowej będą odbywały się co dwa tygodnie. Zajęcia zostaną zorganizowane na uczelniach (Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka), a także w innych zakładach np. w siedzibie PKN Orlen w Płocku, w siedzibie Toyoty w Wałbrzychu czy w siedzibie PESA w Bydgoszczy.

Dla najlepszych absolwentów Akademii H2 czeka propozycja współpracy m.in. z Orlenem. – Najlepsi absolwenci będą mogli odbyć staże i wiązać swoją przyszłość z pracą w naszej firmie, rozwijając swoje kompetencje – tłumaczy Obajtek. Terminy płatnych staży to lipiec-październik 2023 r.

Akademia Wodorowa wpisuje się w szerszą strategię Orlenu w obszarze technologii wodorowej. Na inwestycje w wodór Orlen planuje przeznaczyć około 7,4 mld zł do 2030 r.

Jednak uruchomienie programu dla studentów to niejedyna nowość od Orlenu. Jak już informowaliśmy w INNPoland.pl, płocki koncern poszukuje firmy, która wyprodukuje energetyki pod marką własną Orlenu.

Czytaj także: https://innpoland.pl/187753,daniel-obajtek-prezes-orlenu-nie-umie-liczyc