INNPoland_avatar

Internauci oszaleli na jej punkcie. Apka zrobi portret, o jakim nie śniłeś

Natalia Bartnik

06 grudnia 2022, 13:15 · 3 minuty czytania
Rekordy popularności wśród internautów bije aplikacja Lensa AI, która przerabia selfie na niesamowite grafiki. Zobacz, jak działa i jak prezentują się przykładowe portrety.


Internauci oszaleli na jej punkcie. Apka zrobi portret, o jakim nie śniłeś

Natalia Bartnik
06 grudnia 2022, 13:15 • 1 minuta czytania
Rekordy popularności wśród internautów bije aplikacja Lensa AI, która przerabia selfie na niesamowite grafiki. Zobacz, jak działa i jak prezentują się przykładowe portrety.
Aplikacja Lensa AI przerobi zdjęcie na niezwykłą grafikę Fot. EAST NEWS
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Najnowszym hitem wśród internautów stała się płatna aplikacja Lensa AI
  • Dzięki narzędziom opartym na sztucznej inteligencji przerabia selfie na niezwykłe grafiki
  • Dzięki Lensie AI można nie tylko edytować swoje zdjęcia, ale także tworzyć filmy

Aplikacja Lensa AI hitem w internecie

Niesamowitą popularność w internecie zyskała aplikacja Lensa AI, która służy do edytowania zdjęć oraz tworzenia filmów. Internauci są zachwyceni jej "twórczością" i publikują efekty na swoich profilach na Instagramie, Facebooku oraz Twitterze. Pod hashtagiem #lensa pojawiły się już tysiące zdjęć.

Czym jest i jak działa Lensa AI?

Ta aplikacja do cyfrowych portretów wykorzystuje narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, aby analizować zdjęcia, a następnie przerabiać je na fascynujące grafiki o bardzo wysokiej jakości. Jak informuje oiot.pl, aplikacja została zaprojektowana przez firmę Prisma, która wypuściła kiedyś podobną, ale o wiele prostszą aplikację "by Prisma".

Ile kosztuje aplikacja?

Lensa AI jest aplikacją płatną. Nielimitowany dostęp do przerabiania fotografii kosztuje 140 zł. Można jednak wykorzystać jedną z dwóch tańszych innych opcji.

Pierwsza to pakiet podstawowy, za który trzeba zapłacić 24 zł. Jeśli użytkownik wybierze darmowy okres próbny, przez tydzień będzie mógł korzystać z Lensy AI za darmo. Aplikacja ma do wyboru również inne pakiety.

Czytaj także: Digital University nagradza innowatorów. Rusza konkurs Masters&Robots Awards

Generator filmów Make-A-Video

W innym artykule w INNPoland pisaliśmy o systemie sztucznej inteligencji Make-A-Video, który potrafi generować krótkie filmy 3D. Aby stworzyła wideo, wystarczy podać kilka słów. Badania nad tym Make-A-Video trwają od 2014 r. i zostały oparte na najnowszych dokonaniach technologii w zakresie przetwarzania tekstu na obraz. Badania nad tym systemem trwają od 2014 r. i zostały oparte na najnowszych dokonaniach technologii w zakresie generowania tekstu na obraz. Dzięki temu było możliwe przeniesienie tekstu na wideo.  Aby móc je stworzyć, system wyszukuje i "składa" razem obrazy z podanymi opisami. Wykorzystuje do tego również nieoznakowane filmy. Zebrane w ten sposób dane służą systemowi Make-A-Video do wygenerowania filmu. Może być nawet abstrakcyjny – jeden z przykładów to pies w pelerynie superbohatera lecący po niebie. Poniżej podajemy kategorie i przykłady nagrań, które może wygenerować Make-A-Video AI:

  • realistyczny: "Młoda para spacerująca w ulewnym deszczu"
  • surrealistyczny: "Kot ogląda telewizję, trzymając pilota"
  • stylizowany: Stolik stoi przy oknie, przez które wpada światło słoneczne, oświetlając stos książek"

Na stronie Make-A-Video została podana informacja:

Meta AI jest zaangażowana w rozwój odpowiedzialnej sztucznej inteligencji i zapewnienie bezpiecznego korzystania z tej najnowocześniejszej technologii wideo. Nasze badania podejmują następujące kroki, aby ograniczyć tworzenie szkodliwych, stronniczych lub wprowadzających w błąd treści.Make-A-Video
Czytaj także: https://innpoland.pl/185257,wideo-o-polskich-silach-zbrojnych-filmik-podbija-internet