Rekordy popularności wśród internautów bije aplikacja Lensa AI, która przerabia selfie na niesamowite grafiki. Zobacz, jak działa i jak prezentują się przykładowe portrety.
Reklama.
Reklama.
Najnowszym hitem wśród internautów stała się płatna aplikacja Lensa AI
Dzięki narzędziom opartym na sztucznej inteligencji przerabia selfie na niezwykłe grafiki
Dzięki Lensie AI można nie tylko edytować swoje zdjęcia, ale także tworzyć filmy
Aplikacja Lensa AI hitem w internecie
Niesamowitą popularność w internecie zyskała aplikacja Lensa AI, która służy do edytowania zdjęć oraz tworzenia filmów. Internauci są zachwyceni jej "twórczością" i publikują efekty na swoich profilach na Instagramie, Facebooku oraz Twitterze. Pod hashtagiem #lensa pojawiły się już tysiące zdjęć.
Czym jest i jak działa Lensa AI?
Ta aplikacja do cyfrowych portretów wykorzystuje narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, aby analizować zdjęcia, a następnie przerabiać je na fascynujące grafiki o bardzo wysokiej jakości. Jak informuje oiot.pl, aplikacja została zaprojektowana przez firmę Prisma, która wypuściła kiedyś podobną, ale o wiele prostszą aplikację "by Prisma".
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Ile kosztuje aplikacja?
Lensa AI jest aplikacją płatną. Nielimitowany dostęp do przerabiania fotografii kosztuje 140 zł. Można jednak wykorzystać jedną z dwóch tańszych innych opcji.
Pierwsza to pakiet podstawowy, za który trzeba zapłacić 24 zł. Jeśli użytkownik wybierze darmowy okres próbny, przez tydzień będzie mógł korzystać z Lensy AI za darmo. Aplikacja ma do wyboru również inne pakiety.
W innym artykule w INNPoland pisaliśmy o systemie sztucznej inteligencji Make-A-Video, który potrafi generować krótkie filmy 3D. Aby stworzyła wideo, wystarczy podać kilka słów. Badania nad tym Make-A-Video trwają od 2014 r. i zostały oparte na najnowszych dokonaniach technologii w zakresie przetwarzania tekstu na obraz.
Badania nad tym systemem trwają od 2014 r. i zostały oparte na najnowszych dokonaniach technologii w zakresie generowania tekstu na obraz. Dzięki temu było możliwe przeniesienie tekstu na wideo.
Aby móc je stworzyć, system wyszukuje i "składa" razem obrazy z podanymi opisami. Wykorzystuje do tego również nieoznakowane filmy. Zebrane w ten sposób dane służą systemowi Make-A-Video do wygenerowania filmu. Może być nawet abstrakcyjny – jeden z przykładów to pies w pelerynie superbohatera lecący po niebie.
Poniżej podajemy kategorie i przykłady nagrań, które może wygenerować Make-A-Video AI:
realistyczny: "Młoda para spacerująca w ulewnym deszczu"
W INNPoland od września 2022 r. Przedtem pisała artykuły dla magazynów studenckich oraz wykonywała w nich redakcję i korektę. W czasie wolnym czyta o PRL-u oraz psychologii, gra w planszówki i głaszcze koty.
Meta AI jest zaangażowana w rozwój odpowiedzialnej sztucznej inteligencjii zapewnienie bezpiecznego korzystania z tej najnowocześniejszej technologii wideo. Nasze badania podejmują następujące kroki, aby ograniczyć tworzenie szkodliwych, stronniczych lub wprowadzających w błąd treści.