INNPoland_avatar

Polska armia hitem internetu. Wystarczyło 40-sekundowe wideo

Natalia Bartnik

05 października 2022, 15:13 · 2 minuty czytania
Jeden z użytkowników Twittera zamieścił wideo o Polskich Siłach Zbrojnych, które szybko podbiło internet. "MON i Minister Błaszczak autorowi tego filmiku powinien załatwić posadę szefa PR polskich sił zbrojnych" – czytamy w opisie nagrania. Zamieszczamy też inne, podobne nagrania.


Polska armia hitem internetu. Wystarczyło 40-sekundowe wideo

Natalia Bartnik
05 października 2022, 15:13 • 1 minuta czytania
Jeden z użytkowników Twittera zamieścił wideo o Polskich Siłach Zbrojnych, które szybko podbiło internet. "MON i Minister Błaszczak autorowi tego filmiku powinien załatwić posadę szefa PR polskich sił zbrojnych" – czytamy w opisie nagrania. Zamieszczamy też inne, podobne nagrania.
Wideo o polskiej armii stało się w internecie hitem Fot. GERARD/REPORTER
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Nowym hitem internetu stało się wideo o polskiej armii
  • Internauci ścigają się w publikowaniu innych nagrań z Polskimi Siłami Zbrojnymi
  • Pojawiają się również filmy o bohaterstwie Ukraińców

Film o polskiej armii zachwycił internautów

Wojska lądowe, siły powietrzne, marynarka wojenna, wojska specjalne i wojska obrony terytorialnej. Wszystkie znalazły się w zaledwie 40-sekundowym filmiku. Został zamieszczony przez użytkownika Twittera i szybko podbił cały internet.

– Dzień dobry! MON i Minister Błaszczak autorowi tego filmiku powinien załatwić posadę szefa PR Polskich Sił Zbrojnych – napisał użytkownik Max Hübner, który opublikował wideo.

Atak Rosji na Ukrainę dla wielu osób był sporym zaskoczeniem. Również Polacy nie spodziewali się, że wojna może wybuchnąć tak blisko. Teraz Polskie Siły Zbrojne wspierają wojska ukraińskie.

Czytaj także: "Piorun" hitem polskiej zbrojeniówki. Wyrzutnią interesuje się wiele krajów

Ranking filmów o polskiej armii

Internauci, zachwyceni filmem o polskiej armii, publikują coraz więcej tego typu nagrań. Nie brakuje również tych dotyczących wojsk ukraińskich. W wielu miejscach zaczęły się pojawiać się rankingi z najlepszymi. Poniżej zamieszczamy kilka wybranych.

Zbroja polskiej armii

Jak pisaliśmy w innym artykule w INNPoland, w Polsce powstaje zbroja Tytan. Pracy nad nią poświęciło się łącznie 36 podmiotów. – Ten program to oczko w głowie naszej firmy – powiedziała rzeczniczka Polskiego Holdingu Obronnego Monika Koniecko w rozmowie z INNPoland.

Dzięki Tytanowi żołnierz będzie widział teren i przeciwnika w podczerwieni. Natomiast SCT RUBINW pozwoli mu obserwować cel bez wychylania się zza ściany. Noktowizor MU-3M będzie działał zarówno jako strzelecki celownik noktowizyjny, jak i gogle noktowizyjne dla kierowców pojazdów (po zamontowaniu urządzenia na mostku)

Ten rok będzie przełomowy, gdyż ma zostać stworzony prototyp, który zostanie przekazany do badań wojskowych.Ryszard Kardaszprezes Przemysłowego Centrum Optyki

Specjalny komunikator o wielkości średniego tabletu pozwoli żołnierzowi utrzymywać kontakt z dowódcą i bazą. Baza z kolei będzie monitorować stopień jego zmęczenia przy użyciu czujników badających tętno, puls i stopień potliwości skóry. Dzięki temu będzie mogła zadecydować, do kogo najpierw wysłać sanitariuszy, jeśli żołnierze będą ranni.

Za pomocą komunikatora będzie można porozumiewać się głosowo, a dodatkowo np. wskazywać cele i przesyłać obrazy z własnej kamery do innych członków zespołu. Łączność zapewni system Radmor z 16-kanałową radiostacją oraz funkcją aktywnej ochrony słuchu.

Kamizelka kuloodporna z Maskpolu powstała dzięki uzyciu skanerów badających ludzkie sylwetki. Tytan zgodnie z założeniami wojskowych ma na polu walki ma pozostać sprawny przez 72 godziny.