Sztuczna inteligencja w roli prawnika. ChatGPT wynegocjował zniżkę na internet
Firma DoNotPay zaprojektowała robota-prawnika, któremu ostatnio udało się uzyskać zniżkę dla swojego klienta. Dzięki niej zapłaci znacznie niższą kwotę.
Reklama.
Firma DoNotPay zaprojektowała robota-prawnika, któremu ostatnio udało się uzyskać zniżkę dla swojego klienta. Dzięki niej zapłaci znacznie niższą kwotę.
Rachunek za internet potrafi być naprawdę wysoki, ale na szczęście są sposoby na jego obniżenie. Niedawno jeden z klientów firmy DoNotPay mógł skorzystać z naprawdę innowacyjnej metody, jaką jest chatbot CharGPT.
Jest to program działający w oparciu o sztuczną inteligencję, który z powodzeniem funkcjonuje jako robot-prawnik. Nie ma przy tym problemów z działaniem w imieniu swojego klienta. Jak udało mu się wywalczyć zniżkę?
Oprogramowanie oparło swoją strategię na oddziaływaniu na emocje oraz odwoływaniu się do przepisów prawnych. Podczas rozmowy z reprezentantem firmy Comcast chatbot ChatGPT podał się za klienta i poinformował, że wystąpiły u niego problemy z dostępnością internetu. Co prawda były tymczasowe, ale miały spowodować utratę możliwości zawarcia kontraktów.
Ze względu na to robot-prawnik żądał przyznania mu zniżki przy rachunku za internet, a dodatkowo zagroził, że podejmie kroki prawne. Ostatecznie agent firmy Comcast zgodził się na żądanie oprogramowania, a rzeczywisty klient dostawcy uzyskał zniżkę na internet. Dzięki niej zapłacił o 120 dol. (530 zł) mniej w skali roku. O sukcesie AI poinformował na Twitterze Joshua Browder, dyrektor generalny DoNotPay.
O chatbocie opowiedział serwisowi "The Verge" Joshua Browder, dyrektor generalny firmy DoNotPay.
Browder dodał, że w przypadku opisanym powyżej ChatGPT niestety wyolbrzymił problem dotyczący przerw w dostępie do internetu. Jednocześnie jednak zaprezentował tym samym takie zachowanie, jakie miałby rzeczywisty klient. W finalnej, dostępnej na rynku wersji, robot-prawnik ma działać trochę inaczej.
"Nie pozwolimy na wyolbrzymianie faktów w ostatecznej wersji, ale chatbot wciąż będzie działał "agresywnie", powołując się na przepisy prawa i wywołując emocje" – poinformował Browder w The Verge.
W innym artykule w INNPoland pisaliśmy o możliwych wykorzystaniach chatu GPT. Okazało się, że może bez problemu napisać bajkę oraz wiersz, a także obliczyć i wyjaśnić równanie matematyczne. GPT podał również, w jakich sytuacjach pracownik może przejść na L4, podając do tego kilka przykładów.
Joshua Browder
dyrektor generalny firmy DoNotPay