"Co dać jej/jemu w prezencie?". Znasz to? Zamiast wpisywać to pytanie w wyszukiwarkę, możesz zapytać ChatGPT. Sztuczna inteligencja podsunie ci kilka spersonalizowanych pomysłów.
Reklama.
Reklama.
Przed świętami Bożego Narodzenia Polacy często mają problem z decyzją, co kupić drugiej osobie na prezent
Sztuczna inteligencja ChatGPT może podać kilka pomysłów na podarunek
Wystarczy powiedzieć, dla kogo szuka się prezentu, ile ta osoba ma lat oraz co lubi
"Nie mam pomysłu na prezent"
Problemy z wymyśleniem prezentu powracają do nas każdego roku. Przed urodzinami, Dniem Dziecka, Walentynkami i oczywiście świętami Bożego Narodzenia. Jeśli jesteś jedną z osób, które nie umieją wymyślić, co dać komuś na Wigilię, zapytaj AI. Sztuczna inteligencja nie potrzebuje zbyt wielu informacji, aby w kilka chwil podać ci kilka konkretnych, spersonalizowanych pomysłów.
Jak AI wybiera prezenty?
Jedyne, co musisz zrobić, to wejść na stronę chat.openai.com/chat oraz zarejestrować się lub zalogować przy pomocy konta Google. Następnie napisz do ChatGPT pytanie o to, co dać podanej przez siebie osobie na święta.
Koniecznie podaj, czy jest to dziecko, nastolatek czy osoba dorosła oraz kilka rzeczy, które lubi, i którymi się interesuje. Możesz uwzględnić też jej zawód lub to, czego... nie lubi. Wysyłasz pytanie i niemal od razu AI podaje ci kilka pomysłów na prezent.
Świąteczne podpowiedzi od ChatGPT
Najpierw wymyśliłam postać o imieniu Artur. Potem napisałam: "Co kupić Arturowi? Lubi gry planszowe, roboty i "Gwiezdne wojny". Odpowiedź pojawiła się niemal od razu. ChatGPT zaproponował, abym kupiła grę Dixit, zestaw do budowy robotów albo grę karcianą "Star Wars: Destiny".
Następna była fotografka Alicja, która uwielbia biżuterię handmade i kwiaty. Sztuczna inteligencja zaproponowała, aby naBoże Narodzenie podarować jej album lub zestaw narzędzi do tworzenia biżuterii. Sprezentowanie węża ogrodowego też było bardzo... ciekawym pomysłem.
Ostatni pomysł na prezent dotyczył ośmioletniej Emilki. Napisałam, że dziewczynka marzy o zostaniu baletnicą i bardzo lubi króliki. ChatGPT zaproponował, abym kupiła dla niej np. baletki albo pluszowego królika.
Co ciekawe, AI za każdym razem na końcu podkreślało, że zawsze trzeba brać pod uwagę potrzeby i zainteresowania osoby, która ma dostać prezent.
Najpierw miał obliczyć wartość y, gdy x-2,5=4*7-y+5. Wynik wyniósł 35,5, a ja dodatkowo otrzymałam wyjaśnienie, jak należało rozwiązać równanie. Jeśli chodzi o L4, to dowiedziałam się, że uprawnia mnie do niego np. zapalenie płuc, cukrzyca albo złamanie kości.
Zapytałam ChatGPT także o to, czy napisze bajkę o ZUS-ie. W formie odmienionej ZUS był kłopotliwy dla AI, ale przy podaniu mianownika dało sobie radę.
W INNPoland od września 2022 r. Przedtem pisała artykuły dla magazynów studenckich oraz wykonywała w nich redakcję i korektę. W czasie wolnym czyta o PRL-u oraz psychologii, gra w planszówki i głaszcze koty.