INNPoland_avatar

Poprosiła ChatGPT o poradę w sprawach sercowych. Posłuchała i... wzięła rozwód

Dagmara Kottke

18 stycznia 2023, 16:44 · 3 minuty czytania
Okazuje się, że ChatGPT udziela porad w sprawach osobistych. Pewna kobieta użyła sztucznej inteligencji w tym celu, przez co zakończyła ważny rozdział w swoim życiu.


Poprosiła ChatGPT o poradę w sprawach sercowych. Posłuchała i... wzięła rozwód

Dagmara Kottke
18 stycznia 2023, 16:44 • 1 minuta czytania
Okazuje się, że ChatGPT udziela porad w sprawach osobistych. Pewna kobieta użyła sztucznej inteligencji w tym celu, przez co zakończyła ważny rozdział w swoim życiu.
Pexels
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Boty ChatGPT potrafią na pytania użytkowników w języku zrozumiałym dla człowieka
  • Jedna z Brytyjek poprosiła system od OpenAI o napisanie dla niej bajki ze szczęśliwym zakończeniem, w której bohaterką jest osoba taka jak ona
  • System polecił jej wziąć rozwód, co kobieta uczyniła

ChatGPT ma różnorakie zastosowania. Wiemy już, że może dla nas pisać wypracowania (tutaj znajdziecie esej o Harrym Potterze) albo bajki o ZUS-ie. Okazuje się jednak, że to nadal jedynie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o umiejętności bystrych algorytmów.

Jedna z użytkowniczek ChatGPT postanowiła poradzić się sztucznej inteligencji w sprawie jej małżeństwa. System doradził kobiecie, by podążała za marzeniami - więc ta ostatecznie wzięła rozwód z mężem i zamieszkała z nowo poznanym mężczyzną.

"I żyli długo i szczęśliwie"

37-letnia mieszkanka południowej części Londynu – "Sarah" – od pewnego czasu nie czuła się szczęśliwa w swoim małżeństwie. Ciągłe kłótnie i niemożliwość dojścia do porozumienia z mężem sprawiły, że Brytyjka zaczęła szukać szczęścia u boku kogoś innego. Jej romans z poznanym w internecie mężczyzną trwał od pół roku.

Relacja układała się na tyle pomyślnie, że "Sarah" zaczęła zastanawiać się, czy nie zostawić małżonka. Kobieta - swoją drogą pracowniczka branży technologicznej - postanowiła poradzić się w tej kwestii ChatGPT. Jak ujawnia Mirror.co.uk, Brytyjka poprosiła algorytmy o napisanie bajki o kimś w jej sytuacji - i dopisanie najlepszego zakończenia do tej historii.

Użytkowniczka ChatGPT przyznała, że była pozytywnie zaskoczona faktem, że system bardzo wczuł się w jej sytuację i wziął pod uwagę jej dobro. Bajka stworzona przez ChatGPT kończyła się następująco: bohaterka postawiła na pierwszym miejscu swoje szczęście i opuściła męża.

Boty kopnęły

To właśnie zrobiła 37-latka, która zakończyła nieudaną relację i przeprowadziła się do mężczyzny poznanego w internecie. Jak sama mówi, boty dały jej swego rodzaju "kopniaka" do działania i zmian w życiu.

Jednocześnie "Sarah" zaznacza, że nie radziłaby innym osobom iść w jej ślady i pytać AI o porady dotyczące życia osobistego. Sugestia ChatGPT zadziałała wyjątkowo w jej przypadku, bo pracuje na co dzień w branży technologicznej i tematyka sztucznej inteligencji zwyczajnie ją fascynuje.

Czytaj także: https://innpoland.pl/188926,sztuczna-inteligencja-polak-wsrod-tworcow-chatgpt-to-wojciech-zaremba

To bardzo interesująca historia. Jeśli ktoś wpadł na pomysł, by poprosić system OpenAI o udzielenie porady małżeńskiej, to ciekawe, co będzie dalej. Zapewne wykorzystywanie sztucznej inteligencji jako - dajmy na to - wróżki pozostaje już tylko kwestią czasu. A może już ktoś to robi?

ChatGPT narzędziem hakerów i maturzystów

Algorytmy ChatGPT mogą sporo - co więcej, robią rzeczy, o które mało kto mógłby je podejrzewać. Na przykład wczoraj dowiedzieliśmy się, że system próbują wykorzystywać do swoich niecnych celów rosyjscy hakerzy. Technologiczni oszuści piszą na ChatGPT kody złośliwego oprogramowania. Na razie jednak średnio im to wychodzi.

Przy okazji warto napomknąć, że pod tym adresem dowiecie się, jak radzi sobie ChatGPT w rozwiązywaniu zadań z matury z polskiego. W tym przypadku o ocenę odpowiedzi sztucznej inteligencji poprosiliśmy specjalistę.