Kupno kamery do monitoringu to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ale wiele osób ma w domu jakiś stary smartfon. Zobacz, jak łatwo przerobisz go na inny potrzebny gadżet.
Reklama.
Reklama.
Najtańsze kamery do monitoringu kosztują ok. 300 zł
Po kilku przeróbkach wnętrze domu może nagrać stary smartfon
Taki sprzęt nadaje się do użytku tylko w pomieszczeniach
Jedne z najtańszych kamer do monitoringu wi-fi są dostępne już od ok. 300 zł. Możemy je kupić, gdy nie zależy nam na bardzo wysokiej jakości nagrań albo dźwięku. Przydałby ci się taki sprzęt, ale nie masz akurat środków na jego zakup? Sprawdź, jak zrobić ten gadżet samemu.
Kamerę do monitoringu wi-fi można zrobić ze starego smartfona albo tabletu. Oczywiście musi mieć sprawny ekran, głośniki oraz aparat, a także działające wi-fi. Niezbędna będzie też ładowarka, aby nie padł w trakcie nagrywania, oraz statyw biurkowy lub uchwyt do telefonu.
Statyw i uchwyt pozwolą umieścić zaimprowizowaną kamerę w wybranym miejscu pod dowolnym kątem. Aby nie ograniczała cię długość kabla ładowarki, zaopatrz się w przedłużacz.
Nawet jeśli twój sprzęt jest wodoodporny, pamiętaj, że takiej kamery nie powinieneś umieszczać na zewnątrz. Mogą mu zaszkodzić inne warunki atmosferyczne, takie jak grad, śnieg, bardzo niska lub bardzo wysoka temperatura.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Aplikacje do monitoringu
Na smartfon lub tablet pobierz odpowiednią aplikację. Na rynku są dostępne m.in. IP Camera, EpocCam czy Alfred Camera. AlfredCamera jest dostępny w wersji darmowej, która ma reklamy. Pobierz go na telefon, który będzie kamerą wi-fi, oraz na ten, który będzie wyświetlał nagrywany obraz.
Po założeniu konta wybierz Home Security, a potem Mobile Device. Po sparowaniu telefonów wciskamy "Scan..." i skanujemy kod. Następnie nadajemy potrzebne uprawnienia. Jeśli chcesz oglądać obraz na żywo, wybierz Live.
Mało znane funkcje iPhone'a
W innym artykule w INNPoland pisaliśmy o praktycznych funkcjach iPhone'a, które nie każdy zna. Jedną z nich jest sterowanie za pomocą... głowy. A właściwie jej ruchów. Jak to zrobić? W tym celu wejdź w sekcję Dostępność. Potem wybierz Ustawienia, Ogólne oraz Dostępność, a tam włącz "sterowanie przełącznikami",
W kolejnym kroku użyj zakładki "przełączniki" i dodaj do nich nowy. Jako źródło wprowadzania podaj aparat oraz "ruch głowy w lewo" albo "ruch głowy w prawo". Na końcu podaj, jaką akcję chcesz wywołać danym ruchem głowy.
Przydatną funkcją jest też odpisywanie na wiadomości bez odblokowywania iPhone'a. To niby oczywiste, ale nie każdy może wiedzieć, że wystarczy zjechać palcem w dół powiadomienia z komunikatem i, przesuwając okienko w lewą stronę, wybrać opcję "odpowiedz".
Chcesz pozostać z kimś w kontakcie, ale inny czat akurat zaczął spamować? Możesz wyciszyć przychodzące z niego wiadomości. Wejdź w wątek i zaznacz opcję "Nie przeszkadzać".
W INNPoland od września 2022 r. Przedtem pisała artykuły dla magazynów studenckich oraz wykonywała w nich redakcję i korektę. W czasie wolnym czyta o PRL-u oraz psychologii, gra w planszówki i głaszcze koty.