Do tej pory ZUS wypłacił już miliard złotych na tegoroczne wyprawki szkolne w ramach programu "Dobry Start". Trzeba podkreślić, że nadal można zgłaszać się po 300+, wystarczy złożyć wniosek. Dobiega końca termin wypłat wrześniowych. Jeśli komuś zależy na wcześniejszym przelewie, powinien się pospieszyć.
– W ciągu ostatnich kilku tygodni wpłynęło 2,6 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 3,7 mln dzieci. Przypomnę, że na jednym wniosku może być więcej niż jedno dziecko. Na bieżąco przygotowywane są kolejne wypłaty – poinformował PAP Grzegorz Dyjak z Centrali ZUS.
Zachęcamy do subskrybowania nowego kanału INN:Poland na YouTube. Od teraz programy "Rozmowa tygodnia" i "Po ludzku o ekonomii" możesz oglądać TUTAJ.
"Dobry Start" – dla kogo, jak złożyć wniosek?
Wnioski po 300 zł na dziecko z programu "Dobry Start" można składać już od 1 lipca. Terminupływa30 listopada.
Świadczenie przysługuje wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością – do 24 lat. Bez względu na dochody rodziców (lub opiekunów prawnych).
Wsparcie 300+ nie obejmuje jednak dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów, nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym.
Pieniądze z programu wypłacane są na podstawie wniosku, który trzeba złożyć w ZUS. Jest na to kilka sposobów, ale przekazanie dokumentów musi odbyć się wyłącznie elektronicznie, poprzez:
aplikację mobilną mZUS,
Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
portal Emp@tia,
bankowość elektroniczną.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Te osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew na 300 zł najpóźniej 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy.
Pieniądze wypłacane są na rachunek bankowy, który został wskazany we wniosku.
Świadczenie z programu "Dobry Start" jest zwolnione z opodatkowania. Co więcej, nie podlega też egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków.