Meta wdraża nowinkę do swoich aplikacji. Wcześniej testowała ją z dużym sukcesem na Instagramie, a teraz zaskakuje użytkowników na Messengerze. Opinie bywają podzielone.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
W polskiej wersji aplikacji Messenger pojawiła się od niedawna funkcja tworzenia notatek. Debiutowały one już w lutym 2023 roku, a teraz pojawiły się w tym komunikatorze. Możemy krótki status udostępnić każdemu ze znajomych.
Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Od teraz Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia" i "Po ludzku o ekonomii" możesz oglądać TUTAJ.
Powrót do przeszłości?
Lista osób z krótkimi podpisami, emotkami, linkami… Osoby dorastające z Internetem w Polsce na pewno mają na ten widok skojarzenia z inną epoką, gdy królem komunikatorów było kultowe Gadu-Gadu.
Notatka na Messengerze może zawierać maksymalnie do 60 znaków, licząc spacje. Udostępniana jest naszym znajomym i widoczna z poziomu mobilnej apki. Aby skorzystać z tej funkcji, potrzebujemy najnowszej wersji aplikacji Messenger.
Jeśli mamy wyłączony status aktywności, osoby z notatkami będą miały pierwszeństwo w pojawianiu się na liście znajomych.
Jak stworzyć notatkę w Messengerze?
Rozwiązania wprowadzane na komunikatorach i mediach społecznościowych często są intuicyjne w działaniu i nie inaczej jest z notatkami Mety. Po otwarciu aplikacji należy spojrzeć na nasze zdjęcie profilowe, w górnej części ekranu odnajdziemy grafikę chmurki z plusem w środku.
I już, możemy dodawać nas status. Notatka będzie widoczna dla znajomych przez 24 godziny. Użytkownicy nie są informowani, że ktoś zmienia status. Więc można z notatkami eksperymentować do woli, bez obaw, że denerwujemy kogoś zalewem wyskakujących powiadomień. Notatkę możemy usunąć też przed czasem.
Nowości w Messengerze
Użytkownicy mają podzielone zdania o notatkach w komunikatorze. Z jednej strony zwracają uwagę na ich sukces na Instagramie, z drugiej niektórzy uważają, że to "krindż" gdy nagle ich lista znajomych mruga od emotek i napisów. Szczególnie że przez system wypychania naprzód osób z notatkami, mogą pojawiać im się częściej osoby, z którymi nie utrzymują regularnych kontaktów.
"Ja sobie chcę w spokoju napisać wiadomość, a tu nagle jakieś randomy o których istnieniu zapomniałam wyskakują mi od razu, jak włączę aplikacje Messenger" – skarży się użytkowniczka na X (dawny Twitter)
Mecie zdarza się po kryjomu aktualizować komunikator. Nowe funkcje w apce często zaskakują użytkowników, którzy odkrywają je dopiero używając z urządzenia, albo widząc jak robią to inni. Dla części ludzi wciąż są zaskoczeniem dodatkowe reakcje czy efekty na czacie.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Poza serduszkiem jest więcej słów, które wywołują animacje. Gdy wpiszemy np. balon albo bałwan w podpowiedziach pojawi się odpowiednia emoji, po jej wybraniu pojawi się odpowiedni efekt na ekranie. Nie wszystkie widoczne ikonki dają animacje, np. przy słowie Księżyc tylko wybór "rogalika" uraczy nas zalewem obrazków.