Platforma X, profil Elona Muska.
Globalna awaria dawnego Twittera. Fot. ALAIN JOCARD/AFP/East News
Reklama.

Awaria X. Prawie 4 tys. zgłoszeń

Jak donosi Onet, pierwsze problemy z funkcjonowaniem platformy X (dawniej Twitter) pojawiły się około godz. 6:00. Na stronie downdetector.pl, która zbiera dane o problemach z usługami, widzimy nagły wzrost liczby zgłoszeń. Tuż po godz. 7:00 było ich około 3,6 tys.

73 proc. zgłoszeń dotyczy problemów z aplikacją, a 20 proc. – ze stroną internetową. Około 7 proc. użytkowników wskazuje na błędy w profilu.

Użytkownicy z całego świata wskazują, że nie wyświetlają się ani konta, ani wpisy. Oto co wyświetla się po wejściu na platformę X:

logo
Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Od teraz Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia" i "Po ludzku o ekonomii" możesz oglądać TUTAJ.

Ostatnio szerokim echem odbiła się awaria w Play. 8 grudnia 2023 r. internauci informowali, że z powodu błędu 1001 nie byli w stanie odbierać sygnału. Dekodery nie reagowały na próby włączenia, a kanały telewizyjne oraz przewodnik programowy EPG odmówiły współpracy.

Jak już informowaliśmy w INNPoland.pl, po kilku dniach operator zabrał głos w sprawie problemów. Biuro prasowe Play, obecnie zarządzające dekoderami Horizon po przejęciu przez Liberty Global, wyjaśniło, że przyczyną zakłóceń był błąd w konfiguracji sieci Liberty Global, byłego właściciela UPC Polska. Problem został szybko zidentyfikowany i naprawiony przez zespół techniczny, co pozwoliło przywrócić normalne funkcjonowanie dekoderów.

Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl

Twitter zamienił się w X. Po co?

Do zmiany nazwy serwisu, który przejął Elon Musk, doszło w lipcu 2023 r. Ekscentryczny miliarder miał pomysły związane z literką iks już od dawna.

Jego drugi start up, znany teraz jako PayPal, zaczynał jako X.com. Ten znak występuje też w projektach Tesli, czy samej nazwie SpaceX i planowanej przez Muska sztucznej inteligencji – xAI.

Jak już pisaliśmy w INNPoland.pl, rebranding znanej marki może mieć z ambitnymi planami biznesmena, aby platformę X zamienić w aplikację do wszystkiego. Nie jest to jednak nowość, a pomysł zaczerpnięty z rynku chińskiego.

– Chiny już od długiego czasu przyciągają uwagę wielu ekspertów jako swoiste naturalne laboratorium, w którym być może kształtują się nowe trendy i pomysły na aplikacje, które mogłyby podbić świat. Jednym z powodów takiego zainteresowania jest niezwykła kariera chińskiej aplikacji Douyin, stworzonej przez firmę ByteDance, która stała się znana na świecie pod nazwą TikTok – wyjaśniał w rozmowie z INNPoland.pl dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, ekspert w obszarze nowych technologii z Akademii Leona Koźmińskiego.

Jednak na razie zmiana nazwy nie pomogła platformie w kontekście finansowym. Oficjalna wartość giełdowa platformy X spadła o 55 proc. w stosunku do pierwotnej ceny zakupu przez Muska. Kupił platformę za 44 mld zł.