Korzystanie z kas samoobsługowych w Biedronce będzie niedługo prostsze. Sieć tworzy nowe stanowisko. Asystenci będą systematycznie pojawiać się w kolejnych miastach i ułatwiać robienie zakupów. Biedronka wprowadziła już zmiany w okolicach Krakowa i Warszawy.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Biedronka wprowadza zmiany, które sprawią, że klienci będą mogli sprawniej korzystać z kas samoobsługowych. Sieć sklepów zdecydowała się na ruch, który pomoże rozwiązać problem związany z oczekiwaniem na pracownika, kiedy klient chce nabyć produkt i potwierdzić, że ma 18 lat.
Wkrótce w sklepach zauważymy nowych pracowników. Zajmą stanowisko asystenta kas samoobsługowych. Dzięki ich pomocy będzie możliwe sprawniejsze kupowanie zakupów, również zawierających produkty przeznaczonych dla dorosłych i wymagających potwierdzenia pełnoletności.
Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia", "Po ludzku o ekonomii" i "Koszyka Bagińskiego" możesz oglądać TUTAJ.
Dzięki zmianom Biedronki pracę znajdą osoby z niepełnosprawnościami
Stworzenie stanowiska asystenta kas samoobsługowych pomoże rozwiązać nie tylko problem związany z długim oczekiwaniem na pracownika Biedronki. Sieć dzięki tej decyzji pozytywnie wpłynie na aktywizację osób, które były do tej pory "często wykluczone z rynku pracy".
Biedronka w komunikacie prasowym podkreśliła, że osoby na nowym stanowisku będą miały również inne obowiązki. Dotyczą one m.in. informacji na temat bieżącej oferty sklepu.
Będą służyły pomocą i odpowiadały na pytania związane z programami lojalnościowymi, aktualnymi cenami, a także lokalizacją poszczególnych produktów na sklepowych półkach. To wszystko dopełni obowiązek kontroli wieku klientów.
Pracownicy na nowych stanowiskach już się pojawili
Za sprawą stworzenia stanowiska asystenta kas samoobsługowych, Biedronka umożliwi podjęcie pracy osobom z niepełnosprawnościami. Sieć już zatrudniła pierwszych pracowników w regionie Krakowa, a także Warszawy.
W nadchodzących miesiącach będą oni zajmować stanowiska asystentów kas samoobsługowych w następnych lokalizacjach – w całym kraju. W komunikacie prasowym Biedronka wyznaczyła sobie konkretny cel. Sieć chce dać zatrudnienie 800 osobom, właśnie na stanowisku asystenta kas samoobsługowych.
Jako największy pracodawca w Polsce i sygnatariusz Karty Różnorodności nie ustajemy w wysiłkach, aby budować otwarte, różnorodne i sprawiedliwe środowisko pracy, w którym każdy może rozwijać się i realizować zawodowo.
Już teraz w zespole Biedronki pracuje niemal 1000 osób z niepełnosprawnościami, a my wykonujemy kolejne kroki w realizacji naszego celu wspierania aktywizacji zawodowej osób z utrudnionym dostępem do rynku pracy.
Nowe stanowisko w naszych sklepach uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami oferuje dodatkowe możliwości zawodowe tej grupie, a jednocześnie będzie wielkim wsparciem dla zespołów w naszych sklepach i pozwoli nam doskonalić standardy obsługi klienta.
Paweł Stolecki
dyrektor operacyjny w sieci Biedronka/ media.biedronka.pl