logo
Firmy Graal i Koral przejmuje niemiecki producent Lisner Artur Szczepanski/REPORTER/eastnews
Reklama.

Na polskim rynku spożywczym następują duże zmiany. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie znanego, polskiego producenta. To jedna z największych decyzji tego rodzaju w ostatnich latach.

UOKiK podjął decyzję po wniosku złożonym w marcu 2023 roku. Wtedy właśnie Lisner przejął kontrolę nad Greenwich Investments i nabył część własności należących do Koral.

Zachęcamy do subskrybowania kanału INN:Poland na YouTube. Twoje ulubione programy "Rozmowa tygodnia", "Po ludzku o ekonomii" i "Koszyka Bagińskiego" możesz oglądać TUTAJ.

Lisner przejmuje główne aktywa produkcyjne

Departament komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał informację o decyzji PAP. Publikację wydał także Lisner. Zakomunikował, że dzięki decyzji UOKiK będzie możliwa akwizycja części biznesu Grupy Graal.

Transakcja dotyczy aktywów produkcyjnych, związanych z kategoriami, takimi jak:

  • konserwy rybne,
  • dania gotowe,
  • marynaty.
  • Zgodnie z informacjami, które przekazał portalspozywczy.pl, reszta działalności Grupy Graal, dotycząca ryb świeżych, wędzonych i mrożonych, które produkowane są w firmie Koral pod marką Superfish, wciąż będzie własnością dotychczasowych udziałowców.

    Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl

    UOKiK wydał zgodę na "przejęcie dekady"

    To właśnie internetowe strony branżowe określiły wydanie zgody przez UOKiK i otworzenie Lisnerowi drogi do Grupy Graal "Przejęciem dekady w branży rybnej". Sama Grupa Graal, w której skład wchodzi Graal i Koral, zatrudnia ponad 2,2 tys. osób.

    Grupa Graal obecnie eksportuje produkty do 38 krajów w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Afryce oraz Australii. W 2022 roku zanotowała sprzedaż o wartości 1,6 mld zł. Natomiast Lisner jest częścią grupy kapitałowej kontrolowanej przez Unternehmensgruppe Theo Müller z siedzibą w Luksemburgu.

    Czytaj także: