Biedronka w warszawskim zabytkowym obiekcie. Będzie zupełnie inna niż pozostałe sklepy sieci

Patrycja Wszeborowska
Staromodna, lecz innowacyjna Biedronka? Właśnie taki jest nowy sklep sieci, zlokalizowany u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej w budynku DH Smyk. Placówka łączy w sobie nowoczesność i elementy stylizowane na dawny wystrój.
Nowa Biedronka w staromodnym klimacie jest zlokalizowana w budynku DH Smyk na Kruczej Biedronka / mat. prasowe
Choć układ sklepu jest nowoczesny i wyposażony w innowacyjne technologie, takie jak kasy samoobsługowe, system komunikacji głosowej informujący o dostępności kas czy ekrany LED z aktualną ofertą, wystrój sklepu nawiązuje do starej Warszawy.

Dawny warszawski klimat
– Na ich (zakupów, przyp. red.) atrakcyjność wpływa atmosfera miejsca. Stworzyliśmy ją poprzez detale wystroju nawiązujące do oryginalnego wnętrza, takie jak: surowa cegła wkomponowana w strukturę elementów wykończeniowych lokalu oraz patynowane i postarzane elementy znajdujące się przy ruchomych schodach i windzie – opowiada Szymon Sochacki, dyrektor marketingu operacyjnego Biedronka.
Biedronka w stylu retro ozdobiona jest czarno-białymi fotografiami i dekoracjami z surowej cegłyfot. Biedronka / mat. prasowy

Na ścianach retro Biedronki zawisły również czarno-białe fotografie placówki z lat 1955 - 1978, przedstawiające skrzyżowanie przed budynkiem oraz klientów dokonujących zakupów przy wybranych stoiskach.


W dniu otwarcia sklepu, tj. 20 września, klientów czekają liczne degustacje, konsultacje kosmetyczne, koncert DJ-a oraz prezenty. Na ten dzień przygotowano również specjalną promocyjną ofertę spożywczą i przemysłową.

Budynek CEDET został zaprojektowany przez wybitnych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego w 1948 r. W 2011 roku jego aktualny właściciel Immobel wspólnie z Miejskim Konserwatorem Zabytków wykonali projekt i realizację rewitalizacji i modernizacji.