Pracownicy uciekają z biur. Połowa znajduje swoje miejsce w... toalecie
Europejscy pracownicy cierpią na wypalenie zawodowe. Większość z nich chciałaby zmienić pracę, a 10 proc. myśli o tym bez przerwy. Niecała połowa pracowników biurowych przed pracą ucieka do toalety.
84 proc. pracowników oczekuje od pracy spełnienia, jednak ich środowisko biurowe im tego nie zapewnia. Na poziom zadowolenia z pracy wpływać mają także godziny pracy czy fakt, czy szef nas chwali, czy krytykuje.
Osoby pomiędzy 18 a 48 rokiem życia według badań mają zmienić pracę średnio 12 razy. I zmiana wpływa na wzrost zadowolenia pracy. Często jednak nie trwa to zbyt długo. 34 proc. pracowników czuje wypalenie już po pół roku.
Wygląd biura pozwoli zatrzymać pracowników?
Dość dużą wartość ma zdaniem autorów raportu także design biura, w którym pracujemy. Stworzenie pozytywnego otoczenia pozwoli nie tylko przyciągnąć pracowników, ale także może sprawić, że zostaną oni w firmie dłużej.
Kiedy firma Symphony Solutions wchodziła do Polski, przepytała o priorytety polskich pracowników. Wśród młodych Polaków wyszło dość banalnie – decydujące o wyborze miejsca zatrudnienia okazały się zarobki i pozapłacowe benefity.
Im potencjalny kandydat był starszy tym bardziej wagę zaczęły jednak odgrywać inne elementy. Okazało się, że dla „seniorów” ważniejsze od kilkuset złotych w tę czy w tamtą jest… wygląd miejsca, w którym przyjdzie im pracować.
W kraju, w którym mediana zarobków ledwo przekracza 2,5 tys. zł na rękę, stawianie wymagań dot. wyglądu biura może brzmieć abstrakcyjnie. Fakty jednak są jakie są – z badań zrobionych przez One Poll na zlecenie Mindspace wyszło, że 27 proc. badanych zdążyło się odrzucić ofertę pracy ze względu na to, że nie spodobało im się miejsce pracy.