Polska ekokomórka pozamiatała w przedsprzedaży. Zebrała na Kickstarterze milion zł

Katarzyna Florencka
Całkiem sporo jest osób, które chętnie przejdą ze swoim telefonem w tryb offline – i gotowe są zapłacić za to spore pieniądze. W trakcie zakończonej właśnie na Kickstarterze przedsprzedaży minimalistyczny telefon Michała Kicińskiego, współtwórcy CD Projektu, zebrał aż 262,5 tys. dolarów, czyli ok. milion złotych.
Mudita Pure to minimalistyczny telefon komórkowy klasy premium, stworzony przez firmę Michała Kicińskiego. Fot. Mudita
Kickstarterowa kampania Mudity Pure ruszyła miesiąc temu i od razu zrobiło się o niej głośno: swój podstawowy finansowy cel, czyli 100 tys. dolarów, osiągnęła bowiem w ciągu pierwszej godziny.

Ostatecznie okazało się, że chętnych na minimalistyczny telefon premium zdecydowanie nie brakuje. W ciągu miesiąca pierwszy cel udało się polskiej firmie przebić ponad dwukrotnie: w ciągu miesiąca kampanii zebrała ponad 262,5 tys. dolarów, czyli ok. milion złotych! Jak podała firma, wpłaty trafiły do niej aż z 44 krajów.

Produkt ma trafić do sprzedaży na przełomie kwietnia i maja 2020 r.


Mudita Pure nie będzie rozpraszać uwagi
Zamysł polskiej komórki jest bardzo prosty: ma ona kompletnie zredukować czynniki rozpraszające uwagę. Dlatego nie ma w niej zbędnych aplikacji, gier, dostępu do portali społecznościowych i przeglądarki internetowej. Dodatkowo ma ona specjalny timer odliczający czas podczas medytacji.

Natomiast w telefonie nie zabrakło odtwarzacza muzyki, która zdaniem producenta doskonale urozmaica czas podczas sesji jogi czy medytacji. Komórka ma także wbudowany głośnik o mocy 1W.

Ogromny zasięg i bateria na dwa tygodnie
Mudita Pure jest wyposażony w najnowszy wielopasmowy globalny moduł GSM, który umożliwia rozmowy podczas podróżowania w dowolnym miejscu na świecie. Działa w ponad 180 krajach na 7 kontynentach. Jest to wyjątkowa funkcja, szczególnie w przypadku klasycznego telefonu.

To, w czym telefon przewyższa dzisiejsze smartfony, to przede wszystkim bateria, która może wytrzymać nawet dwa tygodnie w trybie czuwania.

Zrównoważone życie we współczesnym świecie
Pomysłodawcą tej minimalistycznej komórki jest Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu i człowiek współodpowiedzialny za światowy sukces Wiedźmina. Bliski związek z technologią zainspirował go do stworzenia urządzenia, które zapewni równowagę w życiu codziennym. Opowiedział nam o nim ze szczegółami w interaktywnym wywiadzie.

– Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego. Poprzez edukację i tworzenie nowych rozwiązań chcemy pomagać ludziom w budowaniu bardziej zrównoważonych relacji z technologią – wyjaśnia Michał Kiciński.