Premier docenił osiągnięcia Dawida Kubackiego. Wiemy, jaką nagrodę otrzyma polski skoczek

Izabela Wojtaś
Mateusz Morawiecki przyznał Dawidowi Kubackiemu 100 tys. zł za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. O przyznaniu specjalnej nagrody premier poinformował wczoraj we wpisie na Facebooku.
Dawid Kubacki otrzyma 100 tys. zł specjalnej nagrody za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
– Podjąłem decyzję o przyznaniu Dawidowi Kubackiemu specjalnej nagrody w wysokości 100 tysięcy złotych za Jego wielkie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni – napisał wczoraj na Facebooku premier po kolacji z polskimi skoczkami.

Zasłużona nagroda
Mateusz Morawiecki postanowił nagrodzić Dawida Kubackiego za jego zwycięstwo w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że 6 stycznia w Bischofshofen Dawid Kubacki oddał dwa niesamowite skoki. Tym samym zajął pierwsze miejsce i wygrał całą tegoroczną edycję tej prestiżowej imprezy.

Decyzją o przyznaniu wyróżnienia premier podzielił się po kolacji z polskimi skoczkami. Mateusz Morawiecki przyglądał się wczoraj zmaganiom polskich sportowców na Wielkiej Krokwi, a relacją ze spotkania podzielił się we wpisie na Facebooku.

Nie mieliśmy szczęście na Wielkiej Krokwi
– Nasza Drużyna dzisiaj nie stanęła na podium w #Zakopane. W sporcie czasem przychodzi słabszy dzień, po którym zwycięstwa smakują jeszcze lepiej! I zapewniam, że nasi Mistrzowie traktują to z odpowiednim dystansem i sportową złością. Podczas kolacji, którą wspólnie zjedliśmy, humory dopisywały – napisał premier Mateusz Morawiecki.

Wczoraj w Zakopanem odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata. Bezkonkurencyjni okazali się Niemcy. Norwegów, którzy zdobyli drugie miejsce, wyprzedzili aż o 40 punktów. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy. Polacy znaleźli się dopiero na piątej pozycji w klasyfikacji.

Zarobki polskich skoczków
Może dzięki tej nagrodzie Kubacki wyprzedzi w zarobkach Stocha i Żyłę, którzy byli dotychczas na odpowiednio trzecim i czwartym miejscu w zestawieniu najlepiej zarabiających skoczków narciarskich.

Jak pisaliśmy na początku 2019 r. Stoch w 2018 r. zarobił 105 tysięcy franków szwajcarskich, czyli niecałe 400 tys. zł. Piotr Żyła zarobił nieco ponad 97 tys. franków szwajcarskich, a Dawid Kubacki nieco mniej niż 92 tys. zł