Bezpiecznie jak w domu. home.pl walczy z cyberzagrożeniami

Artykuł PR-owy home.pl
Bezpieczeństwo w sieci powinno być priorytetem każdego internauty. Zwłaszcza w czasach, w których liczba i skala potencjalnych zagrożeń czyhających na użytkowników Internetu jest ogromna i nie maleje. Na szczęście walczą z nimi dostawcy usług internetowych, którzy coraz większy nacisk kładą na edukację i dostarczanie rozwiązań wspierających bezpieczne korzystanie z możliwości wirtualnego świata. Tak działa największy w Polsce dostawca hostingu – firma home.pl.
Bezpieczeństwo w sieci powinno być priorytetem każdego internauty. Na szczęście walczą z nimi dostawcy usług internetowych tacy jak firma home.pl 123rf.com / : SAMORN TARAPAN
Rodzajów cyberzagrożeń jest wiele. Różnią się wykorzystywaną technologią, skalą, celami. Przed częścią z nich chronią programy antywirusowe lub profesjonalne narzędzia, takiej jak DNSSEC. Przed innymi – odpowiedzialne korzystanie z Internetu i trzymanie się zasad bezpieczeństwa. Dlatego tak ważna jest edukacja i ciągłe uświadamianie możliwości skutecznej ochrony.

– Mamy poczucie odpowiedzialności za naszych klientów. Bezpieczeństwo ich biznesów i działań prowadzonych w sieci jest dla nas najważniejsze – mówi Anna Grzelak, head of marketing w home.pl. – Stąd nasze wizyty w szkołach, spotkania ze studentami, szkolenia młodzieży, webinary o cyberbezpieczeństwie, eksperckie artykuły na blogu. Dostarczamy także zaawansowane technologicznie narzędzia chroniące internautów przed zagrożeniami.
Home.pl
Jednym z takich rozwiązań jest DNNSEC, który skutecznie zabezpiecza domeny internetowe zarejestrowane w home.pl przed atakami hakerów i próbami kradzieży danych. Ochrona polega na gwarancji autentyczności wyświetlanej strony internetowej. Dzięki protokołowi DNSSEC właściciele domen w home.pl mogą mieć pewność, że nikt nie podszyje się pod ich serwis i nie wyłudzi tym sposobem np. haseł logowania lub danych do płatności elektronicznych od odwiedzających stronę.


– Posiadanie protokołu DNSSEC przypisanego do domeny powinno być standardem – mówi Agata Bejnarowicz, kierownik produktu domeny w home.pl. – Dlatego warto przed rejestracją domeny sprawdzić, czy wybrany dostawca zapewnia bezpłatną ochronę DNSSEC. W home.pl zabezpieczamy w ten sposób nie tylko domeny z końcówką .pl, ale także .eu i wiele innych – na przykład .art, .site i .online.

Ochronę domen .pl w home.pl wspiera także usługa Registry Lock polecana korporacjom, bankom, sklepom internetowym, mediom i firmom, które cenią wysoki poziom bezpieczeństwa. Registry Lock opiera się na ochronie przed nieautoryzowanym przejęciem lub transferem domeny oraz przed jej usunięciem.

Przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem zabezpiecza zaś Ochrona WWW, która za darmo skanuje utrzymywane w home.pl strony internetowe w poszukiwaniu luk bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń. W podobnym celu home.pl regularnie wyłącza niższe wersje PHP – popularnego języka programowania, decydując się na wsparcie najbardziej aktualnych, a więc także najbezpieczniejszych wersji.
– Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego dbamy o aktualność wersji PHP i dajemy naszym klientom możliwość skorzystania z darmowego narzędzia – Ochrony WWW – które pilnuje bezpieczeństwa wskazanej strony internetowej – mówi Michał Solecki, kierownik produktu hosting w home.pl. – Takie narzędzie, podobnie jak zabezpieczenie DNSSEC, klienci home.pl mogą samodzielnie włączyć w panelu.

Z profesjonalnych zabezpieczeń korzystają także użytkownicy, którzy powierzyli stworzenie strony internetowej i jej bieżącą obsługę specjalistom home.pl. Usługa pod nazwą Strona WWW z obsługą administratora zapewnia m.in. dbałość o aktualizację witryn zgodnie z najnowszymi standardami. Takie podejście wpływa nie tylko na funkcjonalność serwisów, ale przede wszystkim na ich bezpieczeństwo.

Dodatkowo, w ofercie komercyjnej home.pl niezmiennie znajdują się programy antywirusowe czołowych dostawców, narzędzia do automatycznego tworzenia kopii zapasowych czy certyfikaty SSL zapewniające szyfrowanie danych przesyłanych pomiędzy stroną WWW a użytkownikiem. Wszystko to wpływa na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa, które w dużej mierze zależy od samych internautów, ich ostrożności i świadomości potencjalnych zagrożeń. Nie znaczy to jednak, że nie warto wspierać się rozwiązaniami oferowanymi przez profesjonalistów. Tym bardziej, że spora część z nich jest zupełnie darmowa, a od użytkowników wymaga jedynie włączenia.