Prosił o małą sumę, inwestorzy zasypali go górą pieniędzy. Oto kajak-origami z recyklingu

Michalina Krysiak
Przy pomocy Kickstartera zrealizowano już wiele szalonych pomysłów. Dokładnie miesiąc temu Amerykanin Tim Niemer rozpoczął zbiórkę na produkcję kajaka origami. Lekki i kompaktowy, wykonany z plastiku z recyklingu, daje możliwość pływania wszędzie, bez problemów z transportem czy dźwiganiem. Społecznościowi inwestorzy oszaleli na punkcie pomysłu i wsparli go kwotą ponad 3 mln dol.
Origami Paddler - lekki, składany kajak wykonany z plastiku z recyklingu stał się hitem Kickstartera. Twórcy na rozpoczęcie produkcji potrzebowali 25 tys. dol., a dostali aż 3 mln i suma rośnie. Fot. Unsplash
Origami Paddler, bo tak nazywa się nowoczesny kajak, wykonany jest w pełni z plastiku pochodzącego z recyklingu. Po złożeniu zajmuje niecały metr kwadratowy, co sprawia, że bez problemu można schować go do bagażnika czy szafy. Jego rozłożenie zajmuje zaledwie minutę. W całej swojej okazałości kajak ma długość 275 cm.

Co najlepsze, kajak Niemera może być używany również jako SUP. Oznacza to, że można pływać na nim na stojąco lub na siedząco. Jedyne, co trzeba zrobić, aby przemienić SUP-a w kajak to… usiąść.
Origami PaddlerFot. Kickstarter
Według zapewnień twórcy, kajak został wykonany z plastiku wysokiej jakości. Mimo to jest tańszy od tradycyjnych kajaków. Jego niska waga - jedynie 20kg - nie tylko ułatwia transport, ale też sprawia, że o wiele łatwiej nim sterować i wypłynąć na głębszą wodę.

Entuzjazm inwestorów przerósł oczekiwania

Nic dziwnego, że entuzjaści kajakowania już pierwszego dnia przekroczyli cel finansowy w wysokości 25 tys. dol., który ustawił twórca na Kickstarterze. Każda osoba, która wesprze projekt, ma otrzymać własny Origami Paddler w marcu przyszłego roku. 3 mln dolarów powinny wystarczyć na stworzenie kajaków dla ponad 8 tysięcy osób.


Użytkownicy Kickstartera nie po raz pierwszy wsparli projekt dużo większą sumą niż oczekiwał twórca. Dwa lata temu Polacy ze studia Awaken Realms zebrali środki na wykonanie innowacyjnej gry planszowej w zaledwie minutę. O ich sukcesie możecie przeczytać w INNPoland.