Gowin ogłosił "dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki". Wywołała niemałe zdziwienie

Katarzyna Florencka
– Jutro ważna, dobra wiadomość dla polskiej gospodarki – zapowiedział tajemniczo w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin. Oho, czyżby miało się wyjaśnić, kiedy z powrotem ruszy polska gospodarka? Otóż nie: po prostu Fiat postanowił rozbudować swoją polską fabrykę i dostanie trochę ulg podatkowych.
Jarosław Gowin ogłosił "dobrą wiadomość" dla polskiej gospodarki. Fot. Agnieszka Sadowska/ Agencja Gazeta

Dobra wiadomość dla polskiej gospodarki

– Nowoczesne, hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo już w 2022 zaczną wyjeżdżać z fabryki w Tychach. Inwestycja warta 755 mln zł z perspektywą wielokrotnego zwiększenia nakładów to koronny dowód zaufania rynków do Polski – oznajmił dzisiaj na Twitterze Gowin.

Niestety, sfrustrowani przedłużającym się lockdownem wielu branż internauci nie podzielili entuzjazmu wicepremiera.

Czytaj także: Wiemy, gdzie powstanie fabryka polskiego samochodu na prąd! Jest termin produkcji

"I to jest ta wiadomość? Idź Pan, ku**a, tarczy szukać. Nie wytrzymam!!" – wściekła się jedna z komentujących. Ktoś inny jej wtóruje: "Jak dobrze pójdzie to będziemy oglądać jak te super hiper samochody jadą na zachód, bo my będziemy żreć gruz i paczki z Caritasu nosić po tych lokdałnach".


Osób, które zdziwiła treść "ważnego komunikatu" było zresztą więcej. "Panie Gowin, Pan nie rozumie co to jest polska gospodarka. Ona nie składa się tylko z przemysłu motoryzacyjnego. A już na pewno nie z zagranicznych producentów" – tłumaczy jeden z Twitterowiczów.

Inwestycja w Tychach

Jak podał PAP, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu dla spółki Fiat Chrysler Automobiles (FCA), która chce uruchomić w 2022 r. produkcję nowych modeli samochodów osobowych w swojej fabryce w Tychach.

W ramach tego wsparcia stworzone zostaną "korzystne warunki realizacji planowanej inwestycji poprzez zapewnienie FCA możliwości skorzystania z ulg podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych – CIT".

"W fabryce zostanie utrzymane zatrudnienie na poziomie 2 066 pracowników" – dodał w swoim komunikacie resort rozwoju.