To jego Wiadomości TVP zmieszały z błotem. Prezes PFR jest prawą ręką premiera
Propagandowa tuba Prawa i Sprawiedliwości dość niespodziewanie wylała wiadro pomyj na prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa. Wiadomości TVP tradycyjne przyjęły "zlecenie" i starają się oczernić kolejną osobę, która nie jest w smak prezesowi Jackowi Kurskiemu. Kim jest szef PFR i za co mu się dostało?
Atak TVP na Pawła Borysa – szefa PFR
Jak pisał serwis naTemat.pl, Wiadomości, czyli flagowy program Telewizji Polskiej zaatakował kolejną osobę. Tym razem celem stał się Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak można się domyślić, jest on bliskim i zaufanym współpracownikiem premiera Mateusza Morawieckiego. Nie od dziś wiadomo zaś, że szef TVP Jacek Kurski prowadzi personalną wojnę z obecnym premierem.Kim jest prezes PFR Paweł Borys
Jak wspomina Business Insider, Paweł Borys uznawany jest za prawą rękę premiera Morawieckiego. Odpowiada za szereg kluczowych dla rządu projektów, m.in. pomoc publiczną dla Polskich Linii Lotniczych LOT.Borys to absolwent Szkoły Głównej Handlowej (SGH), a dokładniej tamtejszego wydziału Finansów i Bankowości ze specjalizacją w międzynarodowych rynkach finansowych. Kariera Pawła Borysa rozpoczyna się w 2000 roku, gdy zasiada na stanowisku głównego ekonomisty w Grupie Erste Bank w Polsce.
Od 2001 r. jest już szefem działu analiz w Grupie Deutsche Bank . Pnie się tam po szczeblach kariery, kolejno zostając zarządzający funduszami, a następnie Dyrektorem Departamentu Inwestycji w ramach funduszy inwestycyjnych w Deutsche Asset Management. Kolejną firmą z którą wiąże się Borys jest jest DWS Group, druga co do wielkości firma zarządzająca aktywami na świecie.
Od 2005 do 2010 roku pełni rolę wiceprezesa spółki inwestycyjnej i doradczej AKJ Capital. Jest też prezesem AKJ Investment TFI. W okresie 2010-2016 r. Borys jest zaś dyrektorem zarządzającym w PKO BP. W maju 2016 r. przyjmuje obecne obowiązki prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).
Jeszce w tym samym roku zostaje przewodniczącym rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Od 2018 r. dodatkowo przewodzi radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE).
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl