Przełom w Kodeksie pracy. Każdy pracownik mógłby znaleźć się pod opieką państwa

Aleksandra Jaworska
Forum Związków proponuje przy okazji wprowadzenia Polskiego Ładu również reformę Kodeksu pracy. Eksperci uważają, że dzięki zmianom prawnym można by było zlikwidować nierówne traktowanie różnych form zatrudnienia, które wywodzą się jeszcze z czasów komunizmu.
Forum Związków Zawodowych (FZZ) proponuje rozszerzenie definicji kodeksowej pracownika o osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. Fot. Pixabay.com

Ta sama ochrona dla wszystkich

Forum Związków Zawodowych (FZZ) proponuje rozszerzenie definicji kodeksowej pracownika o osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. Dzięki temu każdy pracownik mógłby znaleźć się pod opieką państwa. Zmiany miałyby szanse wyplenić nierówne traktowanie.
– Nie ma powodu, dla którego osoby utrzymujące się z własnej pracy są różnie traktowane w zależności od formy tego zatrudnienia – powiedział Money.pl dr Tomasz Lasocki z Katedry Prawa Ubezpieczeń Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
FZZ proponuje jasne rozwiązanie dotychczasowego problemu. Nieważne, czy pracujesz na umowie zleceniu, o dzieło, czy jesteś etatowcem – należy ci się taka sama ochrona prawna.

Koniec przywilejów podatkowych księży

Już niebawem przywileje podatkowe jeszcze innej grupy społecznej mogą się skończyć z hukiem. Polacy mają bowiem dość finansowania ich z budżetu. Zawód - ksiądz? Tego domagają się Polacy.


Jak się okazuje, większość z nas wolałaby by księża byli zatrudniani na umowę o pracę i płacili podatki jak pozostali obywatele. Polaków - również tych wierzących - coraz bardziej irytuje również to, że Kościół jest opłacany z pieniędzy podatników.
Czytaj także: "Ludzie odchodzą od szefów, a nie z firmy". Piekło rotacji w polskich firmach trwa