Asy Huawei. Do czego służą poszczególne aplikacje HMS?
Ekosystem aplikacji Huawei – HMS – zawiera wszystkie niezbędne narzędzia, dzięki którym wasz dzień stanie się łatwiejszy. Płatności, dojazdy, praca biurowa, wyszukiwanie, monitoring zdrowia i aktywności czy inne są na wyciągnięcie ręki. W tym artykule wyjaśniamy, jak działają poszczególne aplikacje z rodziny Huawei Mobile Services i jak najlepiej je wykorzystać.
Sklep z aplikacjami AppGallery
Smartfon bez aplikacji nie ma zbyt dużego sensu. Bez ulubionych appek ciężko jest się bowiem cieszyć nawet najlepszym urządzeniem. Na szczęście Huawei AppGallery zawiera 32 tys. aplikacji dostępnych na naszym rynku, z czego 1,7 tys. pochodzi od polskich firm i producentów.W ich gronie znajdziemy popularne appki bankowe, rozrywkowe, do nawigacji czy podróży, gastronomiczne czy zakupowe. Za te odpłatne możemy zaś wygodnie uiścić odpowiednia kwotę. AppGallery obsługuje bowiem karty płatnicze, PayPala czy PayU.
(fot. materiały prasowe)
Pierwszym z nich są niezależne sklepy z aplikacjami, takie jak apkpure.com. Stąd pobrać można takie klasyki jak Spotify, Netflix czy Instagram.
Największe firmy zapewniają też dostęp do aplikacji bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej – tak doinstalować możemy na przykład Facebooka czy WhatsAppa.
Nawet jeśli zainstalowaliśmy aplikacje z zewnętrznych źródeł nie musimy się martwić ich aktualizacją. Smartfony Huawei same śledzą bowiem kolejne wersje appek i przypominają o ich uaktualnieniu.
Jeśli chcecie poczytać więcej o możliwościach AppGallery, to tu recytujemy dla was cały alfabet aplikacji, które dostępne są w AppGallery.
Płatności w HMS
Warto wspomnieć też o możliwościach związanych z płatnościami. Technologia już dawno przyzwyczaiła nas do tego, że w sklepie nie musimy grzebać w kieszeniach lub torebce w poszukiwaniu portfela. Wystarczy smartfon.W AppGallery znajdziemy wiele aplikacji działających w Polsce banków, dzięki którym płatność za zakupy to drobnostka.
(fot. materiały prasowe)
- Millennium Bank
- IKO (PKO BP)
- mBank
- Alior Mobile (Alior Bank)
- PeoPay (Pekao S.A)
- Getin Mobile (GetinBank)
- CA24 Mobile (Credit Agricole)
- Noble Mobile (Noble Bank)
Wyszukiwarka Petal
Wyszukiwanie jest jedną z najbardziej podstawowych funkcji smartfona. W HMS odpowiada za to Wyszukiwarka Petal – zmyślne narzędzie, gotowe podsunąć nam wszelkie odpowiedzi na srebrnej tacy.Pasek wyszukiwania najlepiej dodać do głównego ekranu smartfona. Odpowiedni widżet znajdziemy po "uszczypnięciu" powierzchni wyświetlacza dwoma palcami.
Petal znajdzie dla nas dosłownie wszystko. Jeśli szukamy jakiejś aplikacji – podpowie nam skąd można ją pobrać. Chcemy coś kupić? Wskaże nam odpowiednie sklepy czy witryny e-commerce.
Silnik wyszukuje też oczywiście dane, obrazy, materiały wideo czy najnowsze wiadomości na zadany temat. Zakładka podróże umożliwi zaś szybkie zabookowanie lotu, zarezerwowanie miejsca w hotelu i inne tego typu sprawunki.
Mapy Petal
Tak, Petal to nie tylko zwinne wyszukiwanie danych, ale też miejsc. Mapy Petal to kompletne narzędzie nawigacyjne, które pozwoli wam zorientować się w każdym miejscu – od urokliwych miejscowości po ogromne metropolie, od polnych dróg po największe autostrady.(fot. materiały prasowe)
Kierowcy ucieszą się z paru zmyślnych udogodnień, na przykład śledzenia korków w czasie rzeczywistym. Mogą też wybierać spośród trasy ogólnie optymalnej, tej najszybszej lub najkrótszej. Aplikacji można też wskazać, by unikała opłat czy autostrad.
Mapy Petal oczywiście głosowo informują nas o zbliżających się skrętach. Ciekawostką jest też to, że w miastach Petal zlicza liczbę świateł na danej trasie.
Fani komunikacji miejskiej dostaną zaś pełną informację o trasie i godzinie dojazdu, przesiadkach czy opóźnieniach. Telefon może też im przypomnieć, kiedy należy wysiąść z danego autobusu czy tramwaju – zacznie wibrować, gdy dojedziemy do przedostatniego przystanku.
Dla rowerzystów Mapy są w stanie na bieżąco podawać z jaką prędkością się poruszają i ile CO2 zaoszczędzili wybierając jednoślad. Spacerowiczom Petal jest w stanie nawet obliczyć liczbę spalonych kalorii.
Galeria Huawei
Wiadomo, jak ważne są w obecnym świecie zdjęcia i filmy. To dzięki nim dzielimy się ulotnymi chwilami, pstrykamy niezobowiązujące selfie czy tworzymy całe albumy ze zdjęciami np. z niezapomnianych wakacji.Galeria Huawei umożliwia nam łatwiejsze zarządzanie naszymi drogimi plikami i synchronizację ich miedzy różnymi urządzeniami. Wystarczy włączyć opcje "synchronizuj Galerię" i za pomocą Chmury Huawei nigdy już nie zagubimy szukanej fotografii. Każdy użytkownik ma 5GB na dane, ale można dokupić ich więcej.
Podstawową funkcją aplikacji jest oczywiście przeglądanie zrobionych fotografii czy nagranych materiałów z aplikacji Aparat. Pliki możemy dodać do ulubionych, udostępnić czy dodawać do nich notatki – to standard.
Galeria to też jednak całkiem potężne narzędzie do edycji zrobionych fotek. Na zdjęcie możemy nałożyć liczne profesjonalne filtry, albo ręcznie dopasować moc parametrów, m.in. nasycenie, jasność, światła cienie czy ostrość.
Dostosować da się też materiały wideo. Oprócz prostego przycięcia długości czy wyodrębnienia klatki możemy też bawić się nagraniem, korzystać z szybkich szablonów lub na własną rękę dobierać filtry czy podkład muzyczny oraz dodawać tekst.
Przeglądarka Huawei
Przeglądarka Huawei to doskonałe narzędzie do błyskawicznego przeglądania stron www. Już z ekranu startowego mamy dostęp do skrótów często używanych i ulubionych serwisów. Poniżej znajdziemy zaś skrót wiadomości z różnych kategorii, które możemy też pod siebie dostosowywać.(fot. materiały prasowe)
Przeglądarka daje nam sporo opcji dostosowania jej do swoich gustów. W ustawieniach znajdziemy wiele funkcji bezpieczeństwa i prywatności, m.in. blokowanie śledzenia czy tryb incognito. Dobierzemy też np. ustawienia domyślnych silników wyszukiwania czy włączymy filtr reklam.
Asystent Huawei
Tak, żaden obecny ekosystem nie byłby kompletny bez funkcjonalnego asystenta osobistego. Na nowych telefonach Huawei uruchomicie go po prostu przeciągając palcem po głównym ekranie.Na kaflu Asystenta Huawei zobaczycie oczywiście pasek szybkiego wyszukiwania, ale też skróty Instant Access do aplikacji i prostych czynności. Stąd szybko ustawicie budzik, dodacie kontakt do książki adresowej, zaczniecie nagranie audio, stworzycie nową notatkę czy to-do list.
Poniżej ustawić można własne Karty SmartCare. Znajdziecie tu nadchodzące wydarzenia z kalendarza, prognozę pogody, zużycie baterii i wykorzystanie danych mobilnych.
Stopniowo program będzie wam też rekomendował nowe karty. Interesuje was sport – zobaczycie tu najnowsze wynik meczów. Korzystacie ze śledzenia aktywności? To może zaiteresuje was karta zliczająca kroki czy inne statystyki ze smartwatcha czy Huawei Health.
Huawei Newsfeed to zaś strumień aktualności, gdzie poszczególne newsy są dopasowane pod użytkownika. Pojawiają się błyskawicznie, bo Huawei bezpośrednio współpracuje z agencjami prasowymi i twórcami treści.
Huawei AI Life
Aplikacja Huawei AI Life pozwala na połączenie smartfona bądź tableta producenta z innymi urządzeniami audio lub smart home od Huawei. To swego rodzaju centrum dowodzenia, z którego możemy zarządzać posiadanymi sprzętami.(fot. materiały prasowe)
Innych sprzętów jest naprawdę wiele. Znajdziemy tu zarówno routery 5G, domowe i mobilne. Smart oświetlenie, okulary z serii Eyewear, inteligentne wagi, głośniki bluetooth, monitory czy telewizory.
Wszystkie prosto podłączymy z AI Life za pomocą funkcji skanowania bluetooth bądź kodu QR.
Huawei Zdrowie
Jeśli chcecie zadbać o zdrowie – Huawei zapewnia dość kompleksowy system śledzenia aktywności i innych parametrów ciała.Trzeba zaznaczyć, że Huawei Zdrowie działa najlepiej w połączeniu z innymi urządzeniami producenta, na przykład Huawei Band, Honor Band, rodziną Huawei Watch GT czy Watch Fit. Huawei Smart Scale także integruje się z appką, podobnie jak niektóre pulsometry piersiowe.
Aplikacja Zdrowie to prawdziwy kombajn, który zwraca uwagę na sporą liczbę parametrów. Liczy nam wykonane w czasie dnia kroki, mierzy czas, puls i spalone kalorie podczas aktywności fizycznej. Dostępne są dziesiątki rodzajów ćwiczeń, od najprostszych jak kolarstwo czy bieg po bardzo skomplikowane jak triatlon czy ćwiczenia na ergometrze.
Appka oferuje również zachęty – podsumowania miesiąca i osiągnięcia mają nas zmotywować do dalszej pracy nad zdrowiem i formą. Aplikacja posiada też zakładkę z programami treningów, które w prosty sposób rozruszają z kanapy nawet początkujących.
(fot. materiały prasowe)
Osobno liczone są też drzemki w czasie dnia. Statystyki podlegają wstępnej ocenie (0-100 punktów), jakość naszego snu jest też porównywana z innymi ("śpisz lepiej niż 60 proc. użytkowników"). Funkcja śledzenia snu daje nam też rady, jak być bardziej wypoczętym każdego dnia.
Z innych kwestii zdrowotnych – Huawei Zdrowie pozwala też na pomiar nasycenia krwi tlenem czy poziom stresu w czasie dnia. Kolejna opcja pozwala zaś efektywnie monitorować naszą wagę.
Materiał powstał we współpracy z firmą Huawei.