NBP znów szarżuje na Twitterze. Tym razem skarży się na niemiłych dziennikarzy

Diana Wawrzusiszyn
Oficjalny profil Narodowego Banku Polskiego znowu zaskakuje. Na Twitterze pojawił się post, w którym NBP wzywa media do zaprzestania publikowania i reklamowania nieprzychylnych artykułów o Adamie Glapińskim.
Konto NBP na Twitterze apeluje, aby nie pisać nieprzychylnych tekstów o prezesie Adamie Glapińskim. Fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER
Narodowy Bank Polski w ostatnich tygodniach zmienił swoją komunikację i co jakiś czas zamieszcza na Twitterze wpisy, które budzą duże zainteresowanie. W czwartek, 18 listopada pojawił się nowy zagadkowy wpis.

Bezpośrednio już prosiliśmy o zaprzestanie, ponawiamy tutaj.

Do wpisu dołączono trzy screeny z wynikami wyszukiwania, na których widać promowane w Googlu artykuły, które uderzają w prezesa NBP Adama Glapińskiego. Przytoczono publikacje Radia ZET i "Rzeczpospolitej", zatytułowane:

Dwa dni wcześniej Biuro Komunikacji NBP wydało obszerny komunikat, w którym wypisało swoje zastrzeżenia do sposobu, w jaki media opisują działania NBP lub przedstawiają prezesa Glapińskiego.


Wpisy NBP hitem sieci

Wpisy zamieszczane ostatnio w sieci przez Biuro Prasowe NBP stały się prawdziwym "hitem" wśród internatów. Wielu miało wątpliwości, że jest to oficjalne konto NBP. Jednak wszystko wskazuje na to, że jest to zwykła zmiana strategii komunikacji w mediach społecznościowych.
Czytaj także: Wyczyny prezesa NBP szokują nawet polityków PiS. "Glapa nam trochę odleciał"
W ostatnim czasie pojawiła się cała seria wpisów dotyczących "kierownika polowania". Pojawiła się również zaskakująca ankieta. "Kto jest "kierownikiem polowania"? Podpowiedź: dał sygnał i uruchomił wielką falę ataków na Narodowy Bank Polski" - czytamy na profilu Biura Prasowego NBP.

Możliwe odpowiedzi do ankiety to: "Coralgol", "Donald", "Gargamel","Maja". Zwycięzcą ankiety okazał się "Donald".

NBP a inflacja w Polsce


Chociaż wpisy działu komunikacji NBP nie przestaje zaskakiwać i bawić, to wielu nie podoba się strategia biura prasowego państwowej instytucji. Podkreślają, że inflacja w Polsce jest najwyższa od przeszło 20 lat i nie jest to czas na "zabawne" ankiety.

Według danych opublikowanych przez GUS inflacja w październiku w Polsce wyniosła 6,8 procent. Eksperci spodziewają się kolejnych wzrostów.