Kerfuś, Stuhr i jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy. Czego najczęściej szukaliśmy w tym roku?
- 7 grudnia Google opublikowało zestawienia haseł, które w 2022 roku były najpopularniejsze wśród polskich internautek i internautów.
- Publikacja to "Rok 2022 w wyszukiwarce Google – wydarzenia w Polsce i na świecie, rodzime produkcje i masa pytań".
- Często sprawdzano m.in. hasła dotyczące wojny w Ukrainie oraz polskich produkcji filmowych
Wyszukiwarka Google – najpopularniejsze hasła w 2022 r.
7 grudnia Google udostępniło publikację "Rok 2022 w wyszukiwarce Google – wydarzenia w Polsce i na świecie, rodzime produkcje i masa pytań". Zebrano w niej hasła, które polscy internauci i internautki wpisywali najczęściej w internet. Wśród nich są zagadnienia związane z wojną oraz polskie produkcje filmowe.
Biuro Prasowe Google w przysłanym redakcji INNPoland komunikacie wymienia 31 kategorii z najpopularniejszymi w internecie hasłami. Sprawdzono również wyniki światowych wyszukiwań w kategorii 'Najszybciej zyskujące na popularności", "Ludzie" oraz "Ludzie, których pożegnaliśmy". Poniżej podajemy wybrane punkty z list Google'a.
Hasła, które najszybciej zyskiwały popularność
Jak, gdzie, kiedy?
Internauci i internautki zazwyczaj zadawali pytania zaczynające się od "dlaczego?", "ile?", "jak?", "co?" i "gdzie?". Najczęściej szukano informacji o tym, dlaczego Rosja zaatakowała Ukrainę, dlaczego nie ma cukru oraz dlaczego Ukraina nie należy do NATO. Popularne były również pytania o bezpieczeństwo Polski, które zajęły 3 i 4 miejsce w zestawieniu "czy".
Polacy chcieli też wiedzieć, kim jest oligarcha oraz separatysta (2 i 3 miejsce zestawienia "kto to...?"). Pytano również, gdzie należy złożyć wniosek o dodatek osłonowy oraz gdzie węgiel, jodek potasu czy test na covid. Pytano też o tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej, na 6 miejscu w "gdzie...?" było pytanie o położenie Kataru.
Z kolei kulinarne wyszukiwania podbiły grzyby oraz to, "jak jeść...?".W drugim pytaniu zastanawiano się nad spożywaniem granatu (2 miejsce), figi (3 miejsce) czy awokado (4. miejsce).
Najczęściej wyszukiwanie przepisy
Polscy smakosze w 2022 r. wpisywali przeważnie "przepis na...": grzyby marynowane, ocet jabłkowy, kanię, żurek wielkanocny, opieńki, sex on the beach, rydze, rogale, kapuśniak, grochówkę.
Najpopularniejsze memy w 2022 r.
Do najpopularniejszych memów w tym roku należą te dotyczące: Putina, Kerfusia, Polskiego Ładu, Cichopek, Ordo Iuris, "nie strasz, nie strasz", chrustu, Denaturova i "Polski-Szwecji".
Hasło "jak jeść...?"
Czytaj także: "100-proc. metoda na zahamowanie inflacji". mBank nabija się z decyzji Łukaszenki
Najczęściej wyszukiwanie zawody
Zawody oraz dotyczące ich obowiązki Polacy sprawdzali, wpisując w Google "co robi...?": snycerz, Putin (w ramach wyjątku), masztalerz, copywriter, dermatolog, mechatronik, fizjoterapeuta oraz już niezwiązane z zawodami: kreatyna, tarczyca oraz thermomix.
Memy z Kerfusiem
W innym artykule w INNPoland pisaliśmy o memie z Kerfusiem, który opublikował InPost. Carrefourowy e-Robot szybko został "trendem" w mediach społecznościowych i stał się jeszcze popularniejszy po tym, jak internauci zaczęli go przedstawiać w sposób erotyczny. Właśnie na te ostatnie zareagował InPost, publikując na swoim Facebooku Paczkusia.
Do mema Na Facebooku InPost dołączył wpis: "Pamiętaj, aby skrytkę zamykać delikatnie. W końcu Paczkuś to Twój BFF (′ꈍωꈍ‵)". Pod postem szybko zaczęli się udzielać internauci.
"Zróbcie jeżdżący paczkomat do domów o nazwie InPostor" – zasugerował jeden z nich. "Kocham management inpostu, i swear" – napisał inny użytkownik Facebooka.
"Prawdziwy real time marketing" – następny komentujący był wyraźnie zachwycony pomysłem InPostu na mem.
Czytaj także: https://innpoland.pl/185281,memy-z-kaliningradem-czy-rosja-odda-obwod-czechom