NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Potencjalnie, to pierwszy polski jednorożec.

  Jako grafik amator, bez Photoshopa nie potrafiłem sobie wyobrazić tworzenia materiałów graficznych. Osobiście uważałem, że umiejętność obsługi jakiegokolwiek programu do obróbki zdjęć, bardziej zaawansowanego od Painta, jest umiejętnością mocno wskazaną. Tym bardziej kiedy rozwija się biznes, ten w Internecie szczególnie. Owszem, zawsze można ratować się grafikiem, ale nie zawsze jest na to kapitał. Zalecałem wręcz na wszystkich spotkaniach networkingowych na których miałem przyjemność uczestniczyć, że warto poświęcić trochę czasu na naukę dowolnego programu, aby móc być niezależnym i przygotowywać grafiki z marszu, kiedy jest na nie koncept i zapotrzebowanie. Do teraz.

 • Inteligentny pasek do spodni

  Podróże kształcą. W zeszłym tygodniu miałem okazję przekonać się o prawdziwości tego stwierdzenia na własnej skórze. Podczas buszowania po jednej z największych (niektórzy twierdzą, że największej) ulicy zakupowej z elektroniką na świecie – Huaqiangbei w Shenzhen – natknąłem się na produkty chińskiej firmy Shenzhen Ping Tai-chi Technology Co., Ltd. (www.tpline.com).

 • Skarby ukryte w katalizatorach samochodowych cz. 2

  Bez względu na to, czy regularnie co 5 lat tj. po każdych przejechanych 80 tysiącach kilometrów wymieniamy katalizator w samochodzie czy też nie, ilość zarejestrowanych w 2013 roku pojazdów w Polsce zgodnie z raportem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wyniosła 25,58 mln sztuk....

 • Samochody elektryczne robią w tym mieście furorę. Zastępują rowery

  W ubiegłym tygodniu spędziłam kilka dni w Szanghaju. Moje pierwsze spostrzeżenie, to czyste ulice, uśmiechnięci ludzie i mnóstwo elektrycznych pojazdów. I mam na myśli nie tylko dwusuwowe motocykle, zastąpione przez elektryczne skutery. Na ulicach widać niemałą ilość kalifornijskich Tesli, a także, te mniej okrzyczane, ale równie dobrze spełniające swoją ekologiczną funkcję, tańsze modele samochodów na prąd. W ostatnich latach rynek pojazdów elektrycznych w Chinach eksplodował.

 • Rusza największy w Europie obóz dla wybitnych informatyczek

  Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych bierze udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii.

 • Musisz wiedzieć, co jest ważne. Always!

  Największa skandynawska niezależna organizacja badawcza SINTEF podała 22 maja 2013 r.*, że ponad 90 proc. dostępnych na świecie danych zostało wygenerowanych tylko w ciągu dwóch wcześniejszych lat. Dla Ciebie czytelniku oznacza to, że większość informacji, które do Ciebie docierają i przeciążają Twoje zasoby poznawcze, powstało w ciągu ostatnich 5 lat.

 • Jak przeżyłem miesiąc z Surface Pro

  „Piekło zamarzło”! Komentarz tej treści znalazłem pod pierwszym udostępnionym zdjęciem, na którym zamiast sprzętu z jabłkiem, znalazł się… Surface Pro 4. Oczywiście żartobliwy, ale widać wielu ludziom tak bardzo kojarzyłem się ze sprzętem firmy z Cupertino, że logo Microsoftu wywoływało swoisty dysonans poznawczy. Jakiś czas późnej zadzwonił do mnie znajomy, który właśnie szukał nowego komputera. Facet legenda w marketingu. Zadzwonił, bo jak powiedziała mu żona, „widziała, że Bucki ma Surface Pro i warto się go spytać, o co chodzi”. No cóż, zgodnie z prawdą powiedziałem, że chodzi o pewien eksperyment. Taki, w którym postaram się przesiąść na jakiś czas z jednego sprzętu na inny i zobaczyć, czy przeżyje. To że ludziom kojarzyłem się z jedną marką, to jedno. To, że rzeczywiście na niej pracowałem i miałem pewne nawyki (ale też odczuwałem braki), to drugie.