"Ubieranie się w garnitur w lecie jest śmieszne". Richard Branson apeluje do szefów o zniesienie dresscode'u w upały

Ubieranie się w garnitur i krawat jest śmieszne. Richard Branson apeluje do szefów o pełną swobodę w ubiorze pracowników.
Ubieranie się w garnitur i krawat jest śmieszne. Richard Branson apeluje do szefów o pełną swobodę w ubiorze pracowników. Fot. BBC World Service/http://tnij.org/9w4lh26/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/plkbryk
Ekscentryczny miliarder Richard Branson wystosował na swoim blogu manifest do pracodawców. Apeluje w nim do szefów, aby pozwolili swoim pracownikom przychodzić do pracy w trakcie letnich upałów w strojach, w których czują się najbardziej komfortowo. Jego zdaniem noszenie garnituru i krawatu o każdej porze roku jest po prostu śmieszne.


W ten sposób Richard Branson odpowiedział na wypowiedź Frances O’Grady, szefowej brytyjskich związków zawodowych TUC dla gazety „The Times”. Zaapelowała ona, aby szefowie w tym kraju byli bardziej elastyczni pod względem stroju pracowników w upalne dni. Jej zdaniem uzasadnione jest, że osoby odpowiedzialne za obsługę klientów muszą ubierać się formalnie. Ale z takiego obowiązku powinni być zwolnieni pracownicy, którzy zajmują mniej ważne funkcje, jak np. personel fabryk czy biur.

Jednak Richard Branson w swojej propozycji dla pracodawców idzie jeszcze dalej. Jego zdaniem w upalne dni formalnie powinni być ubrani co najwyżej pracownicy linii lotniczych, aby pasażerowie wiedzieli, w którym miejscu znajduje się obsługa. Z kolei pozostałym osobom w opinii miliardera należy pozwolić pracować w stroju, w którym czują się najbardziej komfortowo i dzięki temu bardziej efektywnie mogą wykonywać swoje obowiązki.

Jeżeli w ten sposób szorty czy kamizelki zastąpią garnitury, krawaty lub garsonki – to zdaniem Bransona wszystko będzie jak najbardziej w porządku. W jego opinii ubieranie się w formalny strój przez cały rok, niezależnie od pogody, jest po prostu śmieszne i nie czyni nas bardziej profesjonalnymi. Właściciel firmy Virgin Group twierdzi, iż jest to przestarzała tradycja.


Miliarder powołuje się na własny przykład. Na swoim blogu napisał, że sam w młodym wieku nosił długie włosy i chodził boso. Następnie preferował kolorowe luźne spodnie. Z kolei dzisiaj najczęściej ubiera się w przewiewne szorty i T-shirt. Nic więc dziwnego, że Richard Branson jest najprawdopodobniej najpopularniejszym przedsiębiorcą na świecie i wzbudza sympatię milionów pracowników. W serwisie Linkedln jego profil obserwuje... ponad 8 mln osób.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Virgin.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.