Świat się kończy. Nestle rusza na podbój nowego rynku: będzie sprzedawać „Nieszkodliwą szynkę” i „Dobroczynny bekon”

W zakładach Sweet Earth, firmy kupionej przez Nestle.
W zakładach Sweet Earth, firmy kupionej przez Nestle. Fot. YouTube
Firma, która kojarzy się ze słodyczami i kawą? Naturalnie szwajcarska Nestle. Koncern, który stał się niemal ikoną tego typu produktów, teraz postanowił wkroczyć na zupełnie nowe grunt – firma przejęła kalifornijskie przedsiębiorstwie Sweet Earth. Wbrew „słodkiej” nazwie nowy nabytek giganta zajmuje się produkcją roślinnych burgerów i burrito.

Kalifornijska firma specjalizuje się w tworzeniu na bazie fasoli czy tofu rozmaitych zamienników mięsa. Takie składniki trafiają, zamiast wołowych kotletów, szynki czy bekonu, do burgerów. W obecnym menu firmy znajduje się aż 48 takich wegetariańskich przysmaków.

– Ta akwizycja dowodzi, że produkcja oparta na składnikach roślinnych wchodzi do mainstreamu – zapewniała szefowa Sweet Earth, Kelly Swette. – To potwierdzenie tego, czego od dawna domagali się konsumenci i dystrybutorzy: całościowych i zrównoważonych możliwości dokonywania wyboru – kwitowała. I coś w tym jest. Szwajcarzy uważają, że wraz z zakupem kalifornijskiej firmy w zasadzie bezpośrednio wchodzą w sam środek nowej kultury kulinarnej. A przy okazji robią świetny interes: w 2020 r. rynek takich roślinnych produktów powinien być już warty około 5 miliardów dolarów, tylko na rynku amerykańskim. Kto pierwszy, ten zgarnie lwią część tej puli.

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.