Tyle zapłacimy za abonament RTV w 2019 roku. Ujawniono opłaty i zwolnienia

Opłaty abonamentowe RTV od lat są zmorą rządu i Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Jakie stawki abonamentu będą obowiązywać w 2019 r.?
Opłaty abonamentowe RTV od lat są zmorą rządu i Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Jakie stawki abonamentu będą obowiązywać w 2019 r.? fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Znamy wysokość opłat abonamentowych za odbiorniki telewizyjne i radiowe w 2019 r. Dla osób decydujących się opłacić składki za kilka miesięcy z góry, przewidziane są ulgi.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od lat zmaga się z problemem unikania opłat za posiadane odbiorniki. Choć kara z odsetkami za unikanie opłaty może sięgnąć nawet 1500 zł, tylko 8 proc. zobowiązanych opłaca abonament RTV.

Aby załatać luki w budżecie telewizji, rząd wymyślał coraz to nowe pomysły na to, jak abonament od ludzi pobierać, np. poprzez składkę audiowizualną od osób fizycznych i firm. Do chwili obecnej żaden pomysł nie wszedł w życie. Ponadto szef Rady Mediów Narodowych zadeklarował, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa.

Ile wyniosą opłaty abonamentowe RTV w przyszłym roku
W 2019 r. opłaty za radio i telewizję pozostaną takie same, jak w roku poprzednim. Miesięcznie za odbiornik radiofoniczny trzeba będzie zapłacić 7,00 zł, zaś za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny opłata wyniesie 22,70 zł.

Osoby, które zapłacą z góry za okres kilku miesięcy, będą mogły liczyć na zniżki. Wysokość opłaty abonamentowej za dwa miesiące wynosi 44,05 zł, za pół roku - 129,40 zł, zaś za 12 miesięcy trzeba będzie zapłacić 245,15 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.