Morawiecki umacnia swoje wpływy. Dawny współpracownik premiera we władzach ważnej instytucji

Janusz Krawczyk, dawny współpracownik Mateusza Morawieckiego, trafił do władz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Janusz Krawczyk, dawny współpracownik Mateusza Morawieckiego, trafił do władz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Janusz Krawczyk we władzach warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To dawny współpracownik obecnego szefa rządu, Mateusza Morawieckiego. Pracowali razem w BZ WBK.

Krawczyk był wieloletnim bliskim współpracownikiem premiera: w 2000 roku wszedł do zarządu Banku Zachodniego, a następnie Banku Zachodniego WBK. Pilotował też jako doradca prezesa zarządu (od 2007 r. funkcję tę piastował Mateusz Morawiecki) fuzję BZ WBK z Kredyt Bankiem, rozplanowaną na lata 2012-2013 – przypomina wyborcza.pl.

Współpracownik premiera Morawieckiego we władzach GPW
Krawczyk zastępuje na stanowisku szefa Rady Giełdy Wojciecha Nagela. To z kolei ekspert z wieloletnim doświadczeniem: od 2004 r. zajmował się ubezpieczeniami społecznymi w komisji trójstronnej (z ramienia Business Centre Club), od 2015 r. pracował w Radzie Dialogu Społecznego. Zasiada też w radzie nadzorczej funduszu inwestycyjnego Alior TEL. Jak wyjaśniał Nagel w specjalnym oświadczeniu, jego odejście z Rady Giełdy (po dwóch latach na stanowisku) jest motywowane chęcią „podjęcia nowych obowiązków zawodowych”.

Nominacja Krawczyka została odebrana jako kolejny krok w budowaniu frakcji premiera w instytucjach państwa. – Morawiecki umocnił wpływy we władzach warszawskiej giełdy – komentuje wyborcza.pl. I rzeczywiście, tak może być. Spośród wszystkich działających w łonie PiS polityczno-biznesowych „frakcji” (które przypisywane są politykom takim jak Zbigniew Ziobro, Beata Szydło, Andrzej Duda czy pozarządowym graczom, jak o. Tadeusz Rydzyk), „frakcja” premiera wypada dosyć blado. Nie byłoby zatem nic wyjątkowego, gdyby premier chciał zwiększyć grupę lojalnych mu współpracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.