Twoje "złe nawyki" tak naprawdę są zdrowe. Tak zgasisz tych, którzy suszą ci o nie głowę

Picie kawy wcale nie jest takie niezdrowe, jak wykazały badania
Picie kawy wcale nie jest takie niezdrowe, jak wykazały badania 123rf.com
Wszyscy dookoła piją odżywcze warzywne koktajle, jedzą zdrowe śniadania i codziennie robią wycisk na siłowni. Ty - pijesz dziennie kilka kaw, śniadanie to dla ciebie wyraz obcy, a brzuszki ćwiczysz na kanapie przed telewizorem, sięgając po pilota na stole. To jeszcze nie powód, żeby się załamywać.

Czy twoi znajomi, prowadzący zdrowy tryb życia, wiercą ci dziurę w brzuchu i namawiają do zmiany trybu życia? A ty nie wiesz, jak ich zgasić? Z pomocą przyjdzie ci nauka, która udowodniła, że „złe nawyki” wcale nie są takie najgorsze.

Brak śniadania
Śniadanie nie jest podstawowym posiłkiem dnia, w przeciwieństwie do tego, co mogłeś słyszeć. W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań dotyczących opuszczania śniadań, które wykazywały, że taki zwyczaj tak właściwie pomaga wielu ludziom zrzucić wagę. Jedno z takich badań przeprowadziła grupa amerykańskich badaczy: J. Trepanowski, C. Kroeger oraz A. Barnosky.

Picie kawy
Wielokrotne badania wykazały, że regularne picie kawy (do 400 ml dziennie lub 3-4 filiżanki) obniża ryzyko wystąpienia raka, chroni przed cukrzycą i poprawia wydolność serca. Według niektórych badaczy kawa poprawia też pamięć.

Odpuszczenie ćwiczeń na siłowni
Nie musisz spędzać godzin na bieżni, by pozostać w formie. Pomiary przeprowadzone przez psychologa Chrisa Jordana sugerują, że nawet 7 minut wzmożonej aktywności fizycznej (tzw. HIIT) dziennie wystarczy, żeby budować mięśnie i wzmacniać serce.

Picie energetyków
Wielu zna pełne wyrzutu spojrzenia rzucane przez bliskich, kiedy otwierana przez was puszka energetyka otwiera się z sykiem. Chemikalia, bomba cukrowa - to słyszymy od ludzi, którzy napoje energetyczne mają za zło wcielone.

Tymczasem picie bezcukrowego energetyka, który ma w sobie ok. 80 ml kofeiny, a także witaminę B12 i taurynę, wcale nie musi być niezdrowe. Badania wykazały, że taka ilość kofeiny, a także pozostałe składniki napoju nie wpływają negatywnie na zdrowie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.