Projekt polskiego budżetu na przyszły rok przyjęty. Wiemy, jaki będzie deficyt

Minister Finansów Teresa Czerwińska uważa, że niski deficyt to zasługa dyscypliny fiskalnej rządu.
Minister Finansów Teresa Czerwińska uważa, że niski deficyt to zasługa dyscypliny fiskalnej rządu. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Rada Ministrów przyjęła dziś wstępnie projekt budżetu na 2019 r. Jak podkreśla minister finansów Teresa Czerwińska, na przyszły rok planowany jest niski deficyt, co świadczy o dyscyplinie fiskalnej rządu.


W projekcie budżetu na 2019 r. zaplanowano dochody budżetu państwa w wysokości 386,9 mln zł i wydatki wynoszące 415,4 mln zł.

"Stabilność i bezpieczeństwo"
Deficyt budżetu państwa ma nie przekroczyć 28,5 mln zł, przy wzroście gospodarczym 3,8 proc. Dziura w sektorze finansów publicznych zaplanowana jest na poziomie 1,8 proc. PKB.

– Przyjęty dziś wstępnie projekt budżetu na 2019 rok gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów publicznych. Planowany niski deficyt na poziomie 28,5 mld zł świadczy o dyscyplinie fiskalnej i gwarantuje niskie koszty obsługi – chwali się Teresa Czerwińska w komentarzu dot. przyjęcia projektu.

Opowiada też o priorytetach ministerstwa na przyszły rok. – Równocześnie zapewnione jest finansowanie społecznych i rozwojowych programów rządu oraz wzrost nakładów na wynagrodzenia w sferze budżetowej. Priorytetem Ministerstwa Finansów pozostaje dalsze uszczelnienie systemu podatkowego i ograniczanie jego skomplikowania – dodaje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.