Projekt polskiego budżetu na przyszły rok przyjęty. Wiemy, jaki będzie deficyt

Minister Finansów Teresa Czerwińska uważa, że niski deficyt to zasługa dyscypliny fiskalnej rządu.
Minister Finansów Teresa Czerwińska uważa, że niski deficyt to zasługa dyscypliny fiskalnej rządu. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Rada Ministrów przyjęła dziś wstępnie projekt budżetu na 2019 r. Jak podkreśla minister finansów Teresa Czerwińska, na przyszły rok planowany jest niski deficyt, co świadczy o dyscyplinie fiskalnej rządu.


W projekcie budżetu na 2019 r. zaplanowano dochody budżetu państwa w wysokości 386,9 mln zł i wydatki wynoszące 415,4 mln zł.

"Stabilność i bezpieczeństwo"
Deficyt budżetu państwa ma nie przekroczyć 28,5 mln zł, przy wzroście gospodarczym 3,8 proc. Dziura w sektorze finansów publicznych zaplanowana jest na poziomie 1,8 proc. PKB.

– Przyjęty dziś wstępnie projekt budżetu na 2019 rok gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów publicznych. Planowany niski deficyt na poziomie 28,5 mld zł świadczy o dyscyplinie fiskalnej i gwarantuje niskie koszty obsługi – chwali się Teresa Czerwińska w komentarzu dot. przyjęcia projektu.

Opowiada też o priorytetach ministerstwa na przyszły rok. – Równocześnie zapewnione jest finansowanie społecznych i rozwojowych programów rządu oraz wzrost nakładów na wynagrodzenia w sferze budżetowej. Priorytetem Ministerstwa Finansów pozostaje dalsze uszczelnienie systemu podatkowego i ograniczanie jego skomplikowania – dodaje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.